Powiadomienia
Clear all

zwichnięty staw

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Maja
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 
Witam,
w środę po godz. 18:00 samochód potrącił mojego psa (owczarek niemiecki, 4,5 roku). W środę badanie USG nic nie wykazało, badanie krwi też ok, w czwartek wykonaliśmy zdjęcia RTG i wyszło zwichnięcie stawu biodrowego lewego i obrzęk stawu skokowego prawego (tylne łapy). Pies utykał, powlekał łapami ale poruszał się w miarę samodzielnie, wczoraj i dziś było naprawdę dobrze, widoczna znaczna poprawa w stosunku do poprzednich dwóch dni, jednak w pewnym momencie, gdy na leżąco próbowała się przekręcić coś się stało, przez ok. 1-2 min. wyła z bólu, od tego momentu nie może się podnieść. Każda próba podniesienia tylnej lewej łapy kończy się przeraźliwym jękiem. Podałam lek przeciwbólowy loxicon ale w dalszym ciągu pies nie może się podnieść. Bardzo proszę o pomoc.
 
Opublikowany : 30/05/2020 14:26
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Zwichnięcie stawu, w zależności od stopnia zwichnięcia, wymaga ograniczenia ruchomości psa, podawania leków przeciwzapalnych, a czasem usztywnienia kończyny w określonej pozycji, aby jak najszybciej doszło do wygojenia tkanek. Obrzęk stawu skokowego może być powiązany z urazem więzadeł, tkanek miękkich, może być efektem silnego stłuczenia. Preparat przeciwbólowy, jaki Pani podała, z pewnością pomoże w opanowaniu bólu, jednak okres gojenia tkanek i dochodzenia do siebie po urazie może wynieść nawet do 3-4 tygodni. Tak jak wspomniałam, warto na ten czas ograniczyć pupilowi ilość ruchu. Oczywiście, warto też skontaktować się z ortopedą, aby specjalista ocenił stopień uszkodzenia tkanek.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 31/05/2020 11:53

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.