Powiadomienia
Clear all

[Przyklejony] Dieta cukrzycowa dla kota

Avatar of co w sierści piszczy
Zaufany forumowicz Administrator
Inicjator dyskusji
 

Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Dieta cukrzycowa dla kota". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 26/09/2017 07:04
Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Maria
Nowy forumowicz Gość
 

Podaje kotowi royal canin diabetic przy 6kg podaje 40gr suchej i jedna saszetkę mokrej dziennie . Kot ma problemy skorne i matowa siersc . Co mogę mu podać na piekna sierść  i zdrowa skórę.  Czy karma i dawki są odpowiednie dla niego kota 10 letniego z cukrzycą. 

Słyszałam zeby kotowi podawac tylko karmy wysokomiesne ? ,czy to jest zdrowe? Jakie karmy są odpowiednie dla kota diabetika ?

Czy mogę podawac olej z wiesiołka?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

Maria

 
Opublikowany : 18/09/2020 20:41
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Karma weterynaryjna jest elementem terapii, jej skład może nie wydawać się do końca idealny, ani dostosowany do zapotrzebowania zwierzęcia, jednak pożywienie to ma za zadanie w określony sposób wpływać na organizm zwierzęcia. W przypadku karmy dla kotów– cukrzyków, ma ona za zadanie utrzymanie w miarę stabilnego poziomu glukozy, bez gwałtownych skoków i spadków. Dodatkowo, obniżona kaloryczność sprawia, że koty z nadwagą łatwiej zrzucają zbędne kilogramy. Co do idealnego modelu żywienia, powinna Pani zadbać przede wszystkim o stałe pory posiłków. Proszę postarać się, by odstępy między nimi były w miarę regularne. W początkowym okresie leczenia schorzenia ważne jest też wykonywanie pomiarów poziomu glukozy we krwi pupila, a na wszelki wypadek proszę mieć pod ręką roztwór glukozy lub miód, aby szybko udzielić pupilowi pomocy podczas hipoglikemii. Co do ilości pożywienia, wydaje się być odpowiednia – ważne by zmniejszyć ilość karmy suchej, przy podawaniu saszetek. Faktycznie, podawanie karmy mokrej i półwilgotnej jest zdecydowanie zdrowsze dla kota. W ten sposób „przemyca się” wodę w pożywieniu, a to (w dużym uproszczeniu) może wpływać ochronnie na nerki kota.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 23/09/2020 06:58

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.