Lekarze weterynarii i behawioryści

Jeśli opiekujesz się psem, albo kotem – jesteś w odpowiednim miejscu, ponieważ Co w Sierści Piszczy to strona stworzona z myślą o Tobie. Znajdziesz tu artykuły opracowane przez lekarzy weterynarii – praktyków, na co dzień przyjmujących futrzastych pacjentów. Dzięki nim Twój zwierzak będzie cieszyć się pełnią zdrowia. Poruszamy tematy dotyczące chorób, profilaktyki, żywienia i zachowania psów, oraz kotów. Zapraszamy też na forum weterynaryjne, gdzie możesz zadać pytanie, lub po prostu pochwalić się swoim ❤ sierściuszkiem 🙂

Na łamach serwisu znajdziesz artykuły i zalecenia autorstwa:

Lekarz weterynarii Kinga Wojtczak Lekarz weterynarii specjalista Kinga Wojtczak | Redaktor w czasopiśmie Co w Sierści Piszczy
Ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie, a następnie specjalizację “Choroby psów i kotów” na tej samej uczelni. Na co dzień zajmuję się interną i diagnostyką obrazową w jednej z warszawskich lecznic weterynaryjnych. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w konferencjach i szkoleniach dla lekarzy weterynarii. Interesuję się dietetyką weterynaryjną i wpływem żywienia na zdrowie moich pacjentów. Prywatnie opiekuję się owczarkiem niemieckim o imieniu Bruno 🙂
Lekarz weterynarii Krystyna Skiersinis Lekarz weterynarii Krystyna Skiersinis
Pracuję w Przychodni Weterynaryjnej w Myślenicach. Ze względu na specyfikę placówki zajmuję się głównie szeroko rozumianą diagnostyką, onkologią, rozrodem zwierząt, medycyną regeneracyjną, dermatologią. Swoją przyszłość chciałabym związać z kardiologią.
Lekarz weterynarii Piotr Krzysztof Smentek Lekarz weterynarii specjalista Piotr Krzysztof Smentek
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Specjalista chorób psów i kotów. Specjalista administracji i epizootiologii weterynaryjnej. Pracuję od kilkunastu lat w całodobowej lecznicy weterynaryjnej, gdzie zajmuję się szeroko pojętą medycyną zwierząt towarzyszących głównie psów, kotów i gryzoni. Pracuję również w weterynaryjnej firmie farmaceutycznej w Dziale Rozwoju gdzie odpowiadam za bezpieczeństwo terapii.
Lekarz weterynarii Małgorzata Miłosz Lekarz weterynarii specjalista Małgorzata Miłosz
Absolwentka UWM w Olsztynie z 2012 r. Specjalista weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej. Doświadczenie internistyczne i chirurgiczne zdobywałam w olsztyńskich i bydgoskich przychodniach dla małych zwierząt. Aktualnie mieszkam i pracuję w Krakowie.
Lekarz weterynarii Magda Zdanowska Lekarz weterynarii specjalista Magda Zdanowska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Specjalistka chorób psów i kotów. Od kilkunastu lat pracuję w gabinecie weterynaryjnym w Warszawie, opiekując się głównie psami i kotami. Prywatnie właścicielka buldożki Fiony i dwóch kotek – Zuzulki i Fifiutki.
Lekarz weterynarii Magdalena Manijak Lekarz weterynarii specjalista Magdalena Manijak
Jestem lekarzem weterynarii z piętnastoletnim stażem klinicznym, specjalistą chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej. Pracuję z małymi zwierzętami we własnym gabinecie w Szczecinku. Jestem też współzałożycielką Fundacji Pomocy Zwierzętom Domowym i Dzikim, hobbystycznie prowadzę Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.
Lekarz weterynarii Karolina Cebulska Lekarz weterynarii Karolina Cebulska
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UMW w Olsztynie. Doświadczenie zdobywałam w olsztyńskich, kieleckich, a od niedawna, krakowskich przychodniach i klinikach weterynaryjnych. Obecnie praktykuję w Nowohuckiej Przychodni Weterynaryjnej Animals. Moje główne zainteresowania to choroby wewnętrzne małych zwierząt, a także choroby zakaźne. Jestem właścicielką kota Benia.
Behawiorysta COAPE Ewa Jabłońska Behawiorysta COAPE Ewa Jabłońska
Jestem absolwentem kursu dyplomowego Advanced Diploma in Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training, którego ukończenie daje międzynarodowe kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre of Applied Pet Ethology (COAPE). Należę również do Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE (CAPBT – COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers), które zrzesza behawiorystów i trenerów zwierząt. Prowadzę szkolenia, przedszkole dla szczeniąt oraz rehabilituję psy i koty. Prywatnie posiadam pięć psów i dwa koty.
Lekarz weterynarii Magdalena Sadowska Lekarz weterynarii Magdalena Sadowska
Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Jako lekarz weterynarii współpracuję z kilkoma lecznicami weterynaryjnymi w zakresie chorób wewnętrznych małych zwierząt – psów, kotów, zajęczaków i gryzoni. Kocham konie­, ale najlepszym odstresowywaczem jest moje małe stadko zwierząt – 5 kotów i 2 psy. Mimo chwil zwątpienia wiem, że nie mogłabym wykonywać innego zawodu, ponieważ bycie lekarzem weterynarii to jest to, co kocham 😉
Lekarz weterynarii Mariola Fuz Lekarz weterynarii Mariola Fuz
Mariola Fuz, absolwentka SGGW w Warszawie. Pracuje jako lekarz internista w lecznicy pod Warszawą.
Lekarz weterynarii Paulina Kowalik Lekarz weterynarii Paulina Kowalik
Lekarz weterynarii z powołania i zamiłowania do zwierząt. Studia ukończyłam na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2014 r. Moja edukacja trwa nadal, czynnie uczestniczę w różnego rodzaju sympozjach i konferencji naukowych, także zagranicznych, co pozwala mi doskonalić wiedzę i pogłębiać umiejętności. Uczestniczka kongresów z zakresu m.in. dermatologii, endokrynologii i rozrodu małych zwierząt. Prywatnie posiadaczka niesfornego psa o imieniu Nesti. W wolnych chwilach zwiedzam zakątki świata i odkrywam nowinki kulinarne.
Lekarz weterynarii Anna Jaśkiewicz Lekarz weterynarii Anna Jaśkiewicz
Pracuję jako internista w warszawskiej klinice. Poza pracą z małymi zwierzętami zajmuję się pracą naukową badając konie wyścigowe pod kątem białek ostrej fazy i adaptacji do wysiłku.
Lekarz weterynarii Jarosław Sałek Lekarz weterynarii Jarosław Sałek
Jestem absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Już w trakcie studiów zdobywałem doświadczenie w Olsztyńskich przychodniach weterynaryjnych. Obecnie pracuję w podwarszawskich przychodniach i klinikach weterynaryjnych. Moje główne zainteresowania to chirurgia małych zwierząt oraz ultrasonografia. Prywatnie jestem właścicielem parki kolorowych Amadyn Wspaniałych.
Lekarz weterynarii Ewelina Marcola Lekarz weterynarii Ewelina Marcola
Studia ukończyłam na UP w Lublinie w 2011 roku. Pracowałam przy bydle oraz w administracji. Od 2,5 roku zajmuję się leczeniem małych zwierząt. Interesuję się głównie dermatologią.
Lekarz weterynarii Ewelina Pawłowska Lekarz weterynarii Ewelina Pawłowska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Aktualnie zajmuję się głównie szeroko pojętą interną psów i kotów. Moim największym zainteresowaniem jest stomatologia weterynaryjna, z którą chciałabym związać się bardziej w przyszłości.
Lekarz weterynarii Mateusz Wiktor Nowakowski Lekarz weterynarii Mateusz Wiktor Nowakowski
Skończyłem UP w Lublinie. Obecnie pracuję jako drugi lekarz na stadninie koni w Janowie Podlaskim. Po godzinach przyjmuję pacjentów w gabinecie dla małych zwierząt, gdzie w większości zdarzają się pacjenci okulistyczni z okolicy. Przez trzy lata praktykowałem z profesorem Ireneuszem Balickim uznanym specjalistą z tego zakresu w kraju i na świecie. Zajmuję się również okulistyką koni.
Lekarz weterynarii Monika Morawska Lekarz weterynarii Monika Morawska
Jestem absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Studia ukończyłam w 2013 roku.  Doświadczenie zawodowe zdobywałam na stażu w Helsinborgu w Szwecji, pracowałam w lecznicy dla małych zwierząt pod Łodzią i w Pabianicach, obecnie pracuję w całodobowej Klinice weterynaryjnej w Łodzi.  Interesuję się głównie chirurgią, hematologią oraz szeroko pojęta interną. Jestem szczęśliwą posiadaczką wielorasowego psa Edka, oraz 2 kotek: Piratki, Atomówki oraz kocurka rasy devon rex o imieniu Łysy 🙂
Lekarz weterynarii Martyna Woszczyło Lekarz weterynarii Martyna Woszczyło
Jestem lekarzem weterynarii specjalizującym się w zrachowaniach zwierząt. Łączę wiedzę i praktykę kliniczną z wykształceniem behawioralnym. Ukończyłam studia weterynaryjne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Kurs Dyplomowy COAPE. Tematyka zachowania, emocji i potrzeb zwierząt to moja pasja, w której na co dzień realizuję się pracując z psami i kotami problemowymi. Pomagam właścicielom dogadywać się ze swoimi podopiecznymi, a swoją pracę opieram na najnowszej wiedzy z zakresu behawioru i medycyny behawioralnej.
Lekarz weterynarii Małgorzata Łajkowska Lekarz weterynarii Małgorzata Łajkowska
Studia ukończyłam na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie. Zawodowo jestem związana z Łodzią gdzie pracuję w klinice dla małych zwierząt. Interesuje mnie endokrynologia, dermatologia i ultrasonografia. Prywatnie zakochana w owczarkach niemieckich, właścicielka suki Tajgi należącej do tej rasy.
Behawiorysta COAPE Agata Kostrzewa Behawiorysta COAPE Agata Kostrzewa
Jestem absolwentką kursu dyplomowego Advanced Diploma in Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training, nadającego kwalifikacje behawiorysty zwierząt COAPE (Centre of Applied Pet Ethology). Z wykształcenia jestem biologiem zwierząt, a obecnie również jestem doktorantką na SGGW. Dodatkowo należę do Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE oraz pomagam w grupie behawioralnej w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu. Dzięki obecnym studiom mam stały kontakt ze światem nauki, co pomaga poszerzać moją wiedzę o zwierzętach. Prywatnie w domu mam 3 psy oraz 3 koty.
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia-Olszak
Jestem absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Do moich zainteresowań należą medycyna zwierząt egzotycznych, chirurgia oraz onkologia. Obecnie pracuję w gabinecie weterynaryjnym we Wrocławiu. Od zawsze zakochana w kotach, szczęśliwa posiadaczka dwóch przedstawicieli rasy Maine Coon- Chałwy i Kokosa.
Behawiorysta COAPE Ewa Jaworska Behawiorysta COAPE Ewa Jaworska
Jestem dyplomowaną behawiorystką psów Centre of Applied Pet Ethology oraz trenerką psów. Pracuję na co dzień z psiakami z problemami behawioralnymi i szkolę psy w każdym wieku, a w wolnym czasie pomagam jako wolontariuszka w Schronisku dla Zwierząt na Paluchu. Publikuję również artykuły i prowadzę seminaria, starając się przybliżyć wspaniały psi świat każdemu, kto tylko chce słuchać 😉
Prywatnie jestem opiekunką dwóch psich rozrób Pianki i Mili. Jak widać, psy to całe moje życie!
Lek. wet. Ewelina Światłowska Lekarz weterynarii Ewelina Światłowska
Jestem absolwentką wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Od momentu ukończenia studiów pracuję w całodobowej Klinice. Moim głównym obiektem zainteresowań zawodowych jest diagnostyka obrazowa, chętnie zgłębiam też zagadnienia internistyczne oraz medycyny stanów nagłych.
Lekarz weterynarii Weronika Kalinowska Lekarz weterynarii Weronika Kalinowska
Lekarz weterynarii Weronika Kalinowska, specjalista ds. chorób psów i kotów, krajowy lekarz ustawicznego kształcenia. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Od 2017 roku czynnie pracuje jako lekarz klinicysta, gastroenterolog, endokrynolog oraz chirurg. Zamiłowanie do zawodu zaszczepił we mnie zespół Przychodni Weterynaryjnej Zwierzyniec w Malborku, a obecnie swoją pasję jako lekarz weterynarii odnajduje w pracy w podelbląskim gabinecie weterynaryjnym oraz jako redaktor kanału “Świadomy Właściciel”. Co dzień doceniam towarzystwo moich adoptowanych przyjaciół – wiecznie radosnej suczki Yuki oraz 2 kocic – Miśki i Karmelki.
Lekarz weterynarii Julia Kostrzewa Lekarz weterynarii Julia Kostrzewa
Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w 2021 roku. Interesuje się szeroko pojętą interną psów i kotów oraz okulistyką. Ta ostatnia dziedzina jest jej szczególnie bliska od początku studiów i kontynuuje przygodę z okulistyką w pracy zawodowej. Uczestniczy w licznych kursach oraz stażach związanych z okulistyką weterynaryjną. Prywatnie miłośniczka kotów. Szczęśliwa posiadaczka kotki z charakterem o imieniu Mia.
Lek. wet. Klaudia Grabowska Lekarz weterynarii Klaudia Grabowska
Jestem absolwentką wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Od samego początku studiów zajmowałam się prowadzeniem domu tymczasowego dla kociąt i zwierząt wymagających stałej opieki np. po zabiegach. Każdą wolną chwilę spędzałam na pogłębianiu swojej wiedzy w lecznicach dla zwierząt w różnych częściach Polski w tym w: Olsztynie, Legionowie, Warszawie, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim. Aktualnie pracuję w schronisku dla zwierząt w Słupku. Moją ulubioną dziedziną w weterynarii jest chirurgia, jednak ze względu na miejsce pracy choroby zakaźne i interna są mi bardzo bliskie.

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.