Powiadomienia
Clear all

Brązowe plamki na tęczówce kota syberyjskiego

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Od niedawna zauważyłam brązowe plamki na tęczówce oka kotka. Kot zachowuje się normalnie, je, bawi się czy zalłatwia. Oczko mu nie łzawi, nie ropieje. Są tylko te plamki. Proszę  o poradę.  Nie wiem czy to coś poważnego? Czy jakaś choroba oczka czy może coś innego?

 
Opublikowany : 24/02/2022 12:42
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Zmiany, które zauważyła Pani na oku pupila, mogą być nieistotną zmianą pigmentu, co często zdarza się u kotów, jednak warto skontrolować wzrok pupila u lekarza weterynarii. Wiele schorzeń okulistycznych, początkowo nie daje żadnych zauważalnych klinicznie objawów. Niektórzy uważają, że zmiany na tęczówkach mogą sugerować zaburzenia toczące się w organizmie, dlatego przy okazji wizytywarto wykonać także podstawowe badanie krwi.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/02/2022 21:25

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.