Powiadomienia
Clear all

Krostka na pyszczku

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry,

 

kilka dni temu zauważyliśmy u naszego kota na pyszczku taką krostkę, którą załączam na zdjęciu. Co to może być? Czy konieczna wizyta w gabinecie weterynaryjnym?
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Wojtek

 
Opublikowany : 16/07/2021 16:22
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.
Zmiana, widoczna na przedstawionym przez Pana zdjęciu, przypomina koci trądzik. Z pewnością warto zadbać o higienę okolicy pyszczka, wskazane jest usunięcie wszelkich strupowatych wydzielin, które znajdują się w okolicy zmiany a także dezynfekcja skóry łagodnym środkiem. Proszę wymienić miski na szklane lub ceramiczne oraz zadbać o czystość zastawy. Warto upewnić się, czy kotu nic nie dolega – zmiany trądzikowe często wskazują na zmiany w stanie zdrowia pupila. Proszę też obejrzeć zęby kota, czy przypadkiem nie ma na nich dużych ilości kamienia nazębnego, czy nie ma zauważalnego stanu zapalnego i chorób przyzębia. Jeśli zmiana będzie się powiększała, albo jeśli kot będzie się nią interesował, drapał, ocierał się, warto udać się do lekarza weterynarii. Niektóre formy kociego trądziku, wymagają leczenia antybiotykowego i podawania środków przeciwzapalnych.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 21/07/2021 09:27

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.