Powiadomienia
Clear all

Krwiak w uchu u kota

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, moja kotka w uchu w środku ma zdiagnozowany krwiak, nie jest on głęboko. Miała mocne zapalenie ucha, które leczymy sterydami. Dodatkowo dostaje antybiotyk. Parę dni temu byliśmy na konsultacji u weterynarza ponieważ krwiak w uchu pękł i wylała się z niego krew. Kotka często trzepie uszami, zapalenie ucha bardzo ładnie się goi, ale krwiak ciężko. Bardzo proszę o radę jak można leczyć takiego krwiak co można zastosować w jego leczeniu na co zwrócić uwagę? Proszę o pomoc, bardzo proszę. Jest to krwiak w uchu Nie na małżowinie, a w środku wygląda jak przyklejona poduszeczka.  Pozdrawiam Emilia

 
Opublikowany : 07/08/2020 15:26
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Jak już zapewne Pani wie, istnieją dwie metody leczenia krwiaka ucha, bezinwazyjna oraz chirurgiczna. Im dłużej krwiak utrzymuje się na uchu, tym mniejsza szansa powodzenia metody bezinwazyjnej. Najrozsądniej byłoby zdecydować się na zabieg chirurgicznego opracowania krwiaka oraz założenia specjalnego opatrunku, który uniemożliwi ponowne uformowanie się deformacji. Przed decyzją o zabiegu należy koniecznie wykonać badanie krwi, a jeśli kot ma więcej niż 5 lat lub należy do rasy predysponowanej – warto wykonać także badanie kardiologiczne. Do czasu zabiegu kot powinien chodzić w kołnierzu, aby nie prowokować dalszego powiększania objętości krwiaka. W niektórych przypadkach pomaga także stosowanie maści z kasztanowcem, albo preparatów na żylaki, aby rozpuścić zalegającą i krzepnącą we wnętrzu tworu krew, jednak ich stosowanie proszę najpierw omówić ze swoim lekarzem weterynarii.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 10/08/2020 19:52

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.