Powiadomienia
Clear all

kardiomiopatia

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam,

Mój pies 11- letmi kundelek (12 ,5 kg) zmaga się z kardiomiopatią. Jest na lekach : vetmedin 5 mg  (2,5 mg na dobę) oraz furosemidum 40 mg  (1/2 tabletki na dobę). Ponadto podaję mu suplementy: taurynę, koenzym Q10, L-karnitynę, vit E oraz kompleks witamin i minerałów w postaci kryla.  Kaszel  pojawia się  tylko rano przed podaniem leków i jest krótkotrwały (2 -3 razy). Czasami dochodzi do nadciśnienia  (zwłaszcza teraz gdy są upały) wówczas serce pracuje bardzo głośno, uderzenia są bardzo silne i częste. W trosce o psa chciałam zapytać co Pani Doktor sądzi o podawaniu cytruliny (zamiast leków farmakologicznych np. Amlopin 5 mg , które zawsze mają jakieś skutki uboczne) , jako naturalnego środka obniżającego ciśnienie krwi, w wyniku wytworzenia się większej ilości tlenku azotu.  Mój Vet nic nie słyszał o stosowaniu cytruliny czy argininy. 

pozdrawiam 
Marzena

 
Opublikowany : 12/06/2019 12:32
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Zaufany użytkownik
 

Dzień dobry.

W chorobach krążenia należy stosować środki farmakologiczne, proszę stosować się do zaleceń lekarza i nie zastępować leków nasercowych aminokwasami dla sportowców.

Pozdrawiam, lek. wet. Magdalena Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 15/06/2019 11:15
Avatar photo
 Anna
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

P. Doktor,

a ja mam pytanie nieco inne tj. dotyczące samego badania psa tj. czy podczas wizyty weterynarz powinien osłuchać i zbadać profilaktycznie pieska nawet jeśli nie zgłaszamy jakiś większych dolegliwości a jest on w wieku starczym (ok. 10 lat) ponieważ niestety mój Samoyed został zbyt późno zdiagnozowany i niestety od czwartku wieczorem nie ma go już wśród nas. Główną przyczyną śmierci wg weterynarza była niewydolność serca choć był leczony na zapalenie jąder

 
Opublikowany : 05/10/2019 15:32
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Zaufany użytkownik
 
Opublikowany przez: @Anna

P. Doktor,

a ja mam pytanie nieco inne tj. dotyczące samego badania psa tj. czy podczas wizyty weterynarz powinien osłuchać i zbadać profilaktycznie pieska nawet jeśli nie zgłaszamy jakiś większych dolegliwości a jest on w wieku starczym (ok. 10 lat) ponieważ niestety mój Samoyed został zbyt późno zdiagnozowany i niestety od czwartku wieczorem nie ma go już wśród nas. Główną przyczyną śmierci wg weterynarza była niewydolność serca choć był leczony na zapalenie jąder

Dzień dobry.

Wiele zależy od samego lekarza. Niektórzy lekarze skupiają się na problemach, które zgłaszają właściciele. Czasem czasu na wizytę jest zbyt mało, by poświęcić pacjentowi wystarczającą na dokładne badanie osłuchowe ilość czasu. Niekiedy lekarz nie czuje się zbyt pewnie w badaniu osłuchowym – aby było ono wiarygodne i miarodajne, w pomieszczeniu powinna panować idealna cisza, pacjent powinien być rozluźniony, zabronione jest zianie – dlatego badanie to jest pomijane. Niewydolność serca często nie daje wysłuchiwalnych objawów – w trakcie osłuchiwania można wychwycić szmery, wynikające na przykład z niedomykalności zastawek, lub patologie związane z częstotliwością skurczów. Aby dokładnie i miarodajnie sprawdzić, czy serce pracuje w prawidłowy sposób, konieczne jest badanie kardiologiczne. Proszę pamiętać, że do ustalenia dokładnej przyczyny śmierci pupila niezbędne jest badanie sekcyjne – przyczyna ustalona na podstawie objawów, wcale nie musiała spowodować zgonu pupila.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/10/2019 17:53

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.