Powiadomienia
Clear all

Krzywica u JRT?

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Cześć! Chciałam prosić was o opinię, radę odnośnie łapek mojej 7 miesięcznej suczki JRT. Wszystko zaczęło się kiedy udostępniłam jej zdjęcie w relacji na fb. Znajoma napisała mi że ma strasznie krzywe łapki i może być to krzywica. Wystraszona poszłam na drugi dzień do veta, lecz on twierdzi że jest ok. Miała robione badania krwi przed sterylizacja i wszystko w nich było ok, nie kuleje, nie boli ją, biega jak szalona i skacze bez problemu. Lecz ciągle czuję niepokój, że coś może być jednak nie tak z łapkami i jeśli nie zareaguje w porę to zrobię jej krzywdę 🙁
Załączam zdjęcia jak siedzi.

 
Opublikowany : 23/02/2021 15:50
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.
Faktycznie, ustawienie kończyn piersiowych Pani pupilki jest niepokojące. Jednak takie zdjęcie nie jest żadną podstawą do postawienia jakiejkolwiek diagnozy, a już tym bardziej do stwierdzania czy jest to krzywica, czy też nie. Jeśli jest Pani zaniepokojona wyglądem łapek swojej pupilki, powinna się Pani udać do ortopedy. Specjalista, na podstawie badania psa, a także analizy zdjęć RTG postawi diagnozę, czy kościec kończyn jest zbudowany prawidłowo, czy też może występują jakieś zaburzenia w ukształtowaniu kości. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, nieprawidłowe ustawienie kończyny może skutkować nieodpowiednim obciążaniem łapki i prowadzić do dalszych urazów i uszkodzeń w kończynie. Z pewnością do czasu postawienia diagnozy, warto wstrzymać się z podawaniem suplementów, proszę pamiętać, że nadmiar witamin może być równie szkodliwy, jak ich niedobór (zwłaszcza witaminy D).
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/03/2021 20:56
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

I jak się czuje piesek? Czy nadal jest problem z łapką ?

 
Opublikowany : 15/07/2021 22:38

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.