Jesteśmy po wizycie u neurologa, którego szukałyśmy bo w Koszalinie nie ma lekarzy specjalistów z tych dziedzin! Tuśka od 1,5 miesiąca ma ataki padaczki, które trwają ok 5-10 sekund. Traci przytomność I w ciągu dnia ma zaburzenia koordynacji ruchowej, znosi ja na jeden bok. W gorsze dni nie jest w stanie chodzi. Znoszę ja ze schodów bvo niestety tylne kończy odmawiają posłuszeństwa. Nie trzyma też moczu, ale to pewnie powód przyjmowania sterydów i picia bardzo dużej ilości wody
Bierze leki przeciwpadaczkowe, sterydy , krople cbd 5 %. Od wczoraj do kuracji dołaczyłyśmy witaminy z grupy B i gabapenynę
Cały czas czekam na poprawę ale skutki choroby nie ustępują !
Tusia ma 14 lat, neurolog stwierdził, że muszą być to jakieś zmiany w mózgu. Dodam, że wczoraj ponownie zrobiłam badania elektrolitów i jest znaczny niedobór potasu 2,2 oraz soadu. Dzisiaj jedziemy na kroplówkę potasową.
Pan Doktor podejrzewa chorobę Addisona, a drugi z kolei neurolog glejaki. Tusia miała też stwierdzoną anaplazmozę gdzie przez ok. miesiąc miala podawane antybiotyki.
Rezonans jest opcją, ale wet dał mi do zrozumienia, że to duże ryzyko dać ją na badanie a badanie to tylko potwierdzenie diagnozy, chodzi tu o narkozę, w tym badaniu jest to dla niej duże zagrożenie! Nie wiem co robić, mam mętlik w głowie! Proszę O RADĘ ! Chcemy pokonać to ! Lekarze twierdzą, że nie ma ratunku ale dla mnie nadzieja umiera ostatnia. Tusia ma też lepsze dni to nie jest tak, że leży. Ma apetyt, cieszy się jak idzie na dwór. Fakt faktem jest mocno osowiała i widać tak spadek energii ale jest chęć walki.
Błagam o odp.
Dzień dobry.
Niestety, bez rezonansu ciężko jest wykluczyć ewentualną chorobę nowotworową – diagnostyka obrazowa przyniesie jednoznaczną odpowiedź. Fatycznie, znieczulenie pacjenta z nieustabilizowanymi objawami neurologicznymi jest bardzo ryzykowne, ale podejrzewam, że doświadczony anestezjolog jest w stanie poprowadzić takie znieczulenie. Z pewnością warto przed rezonansem wykonać USG jamy brzusznej u specjalisty – w ten sposób będzie można wykluczyć ewentualne zmiany na nadnerczach, lub inne zmiany w miąższu narządów wewnętrznych. Niestety, w pewnym wieku problemy z trzymaniem moczu mogą się zdarzyć, tak jak w przypadku zaburzeń neurologicznych. Na chwilę obecną, podaje Pani leki, które są zalecane w przypadkach zwyrodnienia kręgosłupa i ucisku na nerwy rdzeniowe – sterydy i gabapentyna są w takich przypadkach jak najbardziej zalecane. Jeśli mimo podawanych leków obserwuje Pani nadal zaburzenia neurologiczne, warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym o zmianie preparatów. Rozumiem, że zapalenie ucha zostało wykluczone, tak? Znoszenie psa i kota na jedną stronę jest dość charakterystyczne dla zespołu przedsionkowego.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.