Powiadomienia
Clear all

Kwas Hialuronowy

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Łukasz
Aktywny forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Czy jest jakaś dobra alternatywa dla zastrzyków z kwasu hialuronowego? Chodzi o psa z chorymi stawami. Zastanawiam się czy zamiast jeździć na zastrzyki z kwasu do weterynarza jest jakiś środek, który samemu można podawać psu w domu, a efekty będą takie same, jak po zastrzyku?

 
Opublikowany : 31/07/2020 19:24
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Niestety, nie ma równie skutecznego środka, jak zastrzyki podawane dostawowo – wszelkie preparaty do stosowania doustnego mają ograniczone wchłanianie, a przez to mniejszą skuteczność niż zastrzyki podawane bezpośrednio w miejsce zwyrodnienia. Proszę jednak zastanowić się nad nieco inną metodą. Całkiem dobre efekty w przypadku zwyrodnień stawowych może przynieść terapia komórkami macierzystymi. Nie jest to forma zalecana u młodych, szybko rosnących zwierząt, tylko raczej u starszych psów i kotów. Terapią zajmuje się głównie doktor Kemilew. Wspomagająco warto rozważyć fizjoterapię, na przykład bieżnię wodną.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 04/08/2020 19:27

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.