Powiadomienia
Clear all

Adaptacja kota w nowym domu

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Od dwóch dni jestem po siadaczką pięciomiesięcznego kota rasy ragdoll. Ogólnie kotek jest spokojny ale bardzo płochliwy jednak nie to mnie martwi. Kotek prawie wcale nie je nie piję nie korzysta z kuwety czasem pomialkuje szczególnie w nocy. Od wczoraj chętnie daje się głaskać ale chowa się po kątach. Chciałam zapytać czy to jest normalne Jak długo kot może nie jeść i nie pić nie mówiąc już o wypróżnianiu?

 
Opublikowany : 24/09/2023 10:30
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Kot nie może nie jeść - kocie organizmy są tak zaprojektowane, że głodówka dłuższa niż 48 godzin może być dla nich nawet śmiertelna. Przy czym mówimy o całkowitej głodówce. Możliwe, że maluch przyjmuje małe porcje jedzenia. Co do wypróżniania, proszę zwrócić uwagę, czy kuweta stoi w odpowiednio zacisznym miejscu, czy kot aby na pewno wie, gdzie się znajduje, a także czy żwirek do niej wsypany nie rani delikatnych kocich łapek. Może kot oddaje mocz poza kuwetę, wypróżnia się w zupełnie innym miejscu. Jeśli jest Pani zaniepokojona, warto udać się do lekarza weterynarii, aby zbadać maluszka. Oswojenie się z nowym domem może być dla kota sporym wyzwaniem. Proszę być delikatną i cierpliwą w kontaktach ze zwierzakiem. Aby mu pomóc oswoić się w nowym miejscu może Pani zastosować obrożę feromonową, albo feromony w formie wtyczki do kontaktu.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/09/2023 16:13

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.