Powiadomienia
Clear all

Kot wścieklizna

Avatar of kasiapp
 Kasia20567
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam mam pytanie pewna osoba znalazła kota 14.02 przygarnęła go ,po 1.5 tygodnia został zaszczepiony normalnie. Ja go przejęłam teraz w sobotę, w związku z tym że mam kota rezydenta który musi powoli mieć wprowadzane inne zwierzęta, Kicia jest zamknięta w drugim pokoju.
Mam pytanie kiedy nie bać się u niej o wściekliznę?
W domu przebywa łącznie dzisiaj będzie 15 dzień ,zachowuję się cały czas tak samo, bawi, je karmy, załatwia się. :d

 
Opublikowany : 01/03/2022 10:05
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Literatura donosi, że okres wylęgania wścieklizny trwa nawet do dwóch miesięcy, od zakażenia wirusem do wystąpienia pierwszych objawów. Rozumiem, że boi się Pani zakażenia swojego kota– rezydenta, tak? Czy nowa kotka, o której Pani wspomina jest oswojona, czy nie da się jej dotknąć? Ciężko mi określić, czy powinna się Pani bać o wściekliznę, czy też nie. Ostatnie przypadki wścieklizny w Polsce były notowane także u kotów, stąd zalecenie sczepienia przeciwko wściekliźnie w niektórych powiatach. Wścieklizna nie jest jedyną groźną chorobą, jaka może zagrażać kotu – rezydentowi. Czas kwarantanny i izolacji nowego kota warto wykorzystać na wykonanie badania krwi pod kątem FIV i FeLV, warto też wykonać badanie kału pod kątem pasożytów wewnętrznych oraz zaszczepić nową kotkę przeciwko chorobom zakaźnym.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 07/03/2022 05:32

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.