Powiadomienia
Clear all

Problem ze stawaniem na tylne lapki i chodzeniem, przy tym towarzyszacy ogromny bol.

Avatar photo
 Anna
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Moja sunia od ok. 1,5 miesiaca ma problemy ze wstawaniem, a o wskoczenie na kanape nie ma nawet mowy. Przez okolo 3 tygodnie leczona byla antybiotykami i lekami przeciwbolowymi. Bylo raz lepiej, raz gorzej. Jej stan sie nie poprawil, a moge powiedziec ze nawet pogorszyl. Lekarz podejrzewal przesuniecie kregoslupa, dlatego tez zrobilismy jej tomograf kregoslupa, lecz nie wyszlo nic niepokojacego. Zalaczam zdjecie z tomografu, z opisem. Sunia jest w coraz gorszym stanie, nie moze sie ruszac. Musimy ja wynosic na zewnatrz, zeby zalatwila swoje potrzeby. Po ustawieniu jej w pozycji stojacej porusza sie niezgrabnie, ale jakos idzie. Po zalatwieniu sie kladzie sie na lezance upadajac jak kloda. Piszczy przy dotykaniu, przy podnoszeniu jej. Widac, ze sprawia jej to bol.. Jest coraz gorzej, a my jestesmy bezsilni. Sunia jest niewielkim psiakiem, ok 15 kg/mieszancem. Ma ok. 3/4 lat, u nas jest od 2. Nadmienie, ze zostala zabrana z okropnych warunkow, od urodzenia na lancuchu, bez dostatecznego pozywienia, bez wody, raz tez miala szczeniaki. Nie wiem czy w obecnej chwilii ma to wplyw na obecny stan jej zdrowia. Odkad ja wzielismy byla zawsze bardzo zywotna, na spacerach biegala w te i we wte.. Bardzo prosimy o pomoc/opinie co mozna zrobic i co suni jest.

 
Opublikowany : 07/04/2020 11:25
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Zaufany użytkownik
 

Dzień dobry.

Cieszę się, że w tomografii nie ma żadnych, zauważalnych zmian w obrazie kręgosłupa. Jeśli chodzi o deformacje żebra, może ona być spowodowana jakimś starym urazem, ale proszę kontrolować jej wielkość oraz obraz tkanek wokół zmiany – w razie zmian w wielkości, albo pojawienia się obrzęku proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza weterynarii. Jeśli chodzi o możliwe przyczyny zaburzeń w poruszaniu się, warto zacząć od podstawowej diagnostyki. Badanie krwi, morfologia, oznaczenie elektrolitów i biochemia, dadzą odpowiedz o funkcjonowaniu narządów wewnętrznych – czasem ból narządowy, na przykładów przypadku kamicy nerkowej, uniemożliwia normalne poruszanie się. Warto wykonać test na choroby odkleszczowe – wiele z nich, może przejść w formę przewlekłą, objawiającą się właśnie trudnościami w poruszaniu. Czy pupilka ma problemy z widzeniem? Czy zaobserwowała Pani epizody utraty świadomości, drgawki? Jeśli tak, warto też skonsultować się z neurologiem weterynaryjnym, aby wykluczyć defekty i zaburzenia w funkcjonowaniu mózgowia.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/04/2020 13:06

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.