Adopcja dwòch kotòw
 
Powiadomienia
Clear all

Adopcja dwòch kotòw

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam

Wraz z partnerem chcielibyśmy adoptować kota/koty. Jednak mamy wątpliwości czy byliśmy odpowiednim domem- oboje sporo pracujemy, więc kotek spędzałby w tygodniu do 9h sam dziennie. Stąd pomysł, żeby adoptować dwa, by mogły się sobą nawzajem zająć podczas naszej nieobecności. Dlatego zależy nam na poznaniu opinii eksperta- czy adopcja w naszym wypadku to dobry pomysł, czy lepiej poczekać na bardziej sprzyjające warunki?

Pozdrawiam

 
Opublikowany : 04/07/2018 13:59
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Adopcja jednego kota, który miałby zostawać tyle czasu sam w domu faktycznie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak przygarnięcie dwóch kotów jest bardzo dobrym wyjściem z sytuacji.

Koty będą miały swoje towarzystwo w czasie kiedy Państwa nie będzie, będą mogły się razem bawić, tak więc nie wpadną w stres z powodu nudy i samotności. Lepiej jednak zaadoptować dwa kociaki lub starsze koty, ale takie, które są już zaprzyjaźnione. Uniknie się wówczas konfliktów podczas zapoznawania się ze sobą dorosłych kotów i przyzwyczajania się do siebie. Pomiędzy zwierzętami, jak i pomiędzy ludźmi, obecne są wzajemne przyjaźnie, sympatie jak i antypatie. Najprościej więc będzie poszukać dwa koty, które się znają i lubią, może to być także rodzeństwo.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 05/07/2018 18:23
ewa_2 reacted
Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam

Bardzo dziękuję za opinię i odpowiedź, rozwiała Pani nasze wątpliwości.

Pozdrawiam
Ewa Grzybicka

 
Opublikowany : 06/07/2018 15:11
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Jeśli rozważacie przygarnięcie kotka do domu to poza schroniskami, warto przejrzeć oferty w gazetach albo porozmawiać ze znajomym, który mieszka na wsi. W takich miejscowościach jest zawsze dużo kotków do oddania. 

 
Opublikowany : 27/07/2021 13:13

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.