Powiadomienia
Clear all

Przeczytaj zanim dodasz temat

Co w Sierści Piszczy logo
Posty: 72
Ekspert Administrator
Inicjator dyskusji
 

Przed opublikowaniem nowego wątku na forum prosimy zapoznać się z artykułem: "Anemia u kota". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 26/09/2017 07:57
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
 

Mam 5 letnią kotkę rasy Maine Coon, która w wieku 3 miesięcy zachorowała na zespół wątrobowo- trzustkowo-jelitowy, generalnie, z tą chorobą dostałam ją od hodowcy. Była bardzo długo leczona antybiotykoterapią i udało się ją wyciągnąć za uszy z tej choroby, ale nie do końca. Kocica ma utrzymujący się niedobór witaminy B12 i od wielu miesięcy otrzymuje suplementację tej witaminy w iniekcjach. Jest bardzo wychudzona i coraz bardziej słaba. Czy jest jakiś preparat, który poza iniekcjami mogę dodatkowo jej podawać? Mieszkam w okolicach Warszawy - czy jest  lecznica, gdzie mogłabym pojechać z kicią na konsultację?

 
Opublikowany : 15/12/2018 12:35
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry

Jeśli chodzi o wspomaganie w przypadkach niedoborów, na rynku istnieje bardzo wiele preparatów, którymi można je uzupełniać. Istotną sprawą w przypadku permanentnego niedoboru jakieś substancji bądź witaminy jest odpowiednia dieta. Sugerowałabym konsultację z doświadczonym dietetykiem, który pomoże wyeliminować substancje niewskazane przy niedoborach witamin z grupy B oraz za pomocą zbilansowanych posiłków zwiększy jej podaż w diecie. Oczywiście, wizyta w gabinecie jest jak najbardziej istotna- na podstawie badania krwi można określić poziom niedoboru i uzgodnić jaka forma suplementacji będzie najbardziej odpowiednia. Myślę, że w Warszawie znajdzie Pani wiele przychodni, w których problem Pani kotka zostanie poważnie potraktowany.

Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Katarzyna Hołownia

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 17/12/2018 20:50

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.