Powiadomienia
Clear all

Kot po lewatywie nie robi kupy

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry. Mam kota 9 letniego. Kot w niedziele miał wykonana lewatywę pod znieczuleniem ogólnym. Ponad 16 godzin nie chciał nic jeść i pic. Dopiero w poniedziałek troszkę zjadł i dzisiaj tez ładnie jadłZachowuje się normalnie. Moje pytanie brzmi, kiedy powinien oddać kał? Niestety nadal nie ma żadnych rezultatów. Sikał dwa razy ale kupy nie próbował nawet robić. Czy to normalne? Czy powinnam już natychmiast znów biec do weterynarza? Mieszkam w uk i tutaj ceny są ogromne a umiejętności weterynarzy tez są słabe. Już sama nie wiem co mam robić 😞 Proszę o poradę

 
Opublikowany : 22/06/2022 12:01
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Z tego co wiem, w Wielkiej Brytanii można ubezpieczyć swoje zwierzę, wtedy ceny są zdecydowanie bardziej przystępne. Brak ubezpieczenia zdrowotnego sprawia, że ceny są wyższe. Jeśli chodzi o oddawanie kału, proszę uzbroić się w cierpliwość. Lewatywa opróżnia jelito grube, jeśli kot nie jadł wcześniej to przewód pokarmowy musi się troszkę wypełnić. Jeśli po 2 dniach od momentu, gdy kot zaczął jeść, nadal nie będzie Pani widziała u niego chęci oddania kału, powinna to Pani zgłosić lekarzowi prowadzącemu. Nierozsądne będzie podawanie kotu preparatów na własną rękę – jeśli znowu dojdzie do niedrożności (a czasami tak się może zdarzyć, przy zbyt słabych ruchach perystaltycznych, silnym zakłaczeniu, przy obecności pasożytów wewnętrznych lub ciała obcego) może to wywołać pogorszenie sytuacji a nawet doprowadzić do perforacji jelita. To co może Pani zrobić samodzielnie, to delikatne masowanie brzucha i zachęcanie kota do ruchu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za pupilaKatarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/06/2022 20:08

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.