Powiadomienia
Clear all

Zmiana na nosie u psa

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, zrobila sie u mojego labradora 9miesiecznego zmiana nad nisem, nie swędzącą raczej, nie ma zmian w zachowaniu, je normalnie, czy ktos wie, co to moze byc? Moze cis ugryzlo?

 
Opublikowany : 29/06/2021 11:03
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.
Zdjęcie, nawet najlepszej jakości i wykonane w dużym przybliżeniu, nie zastąpi badania pacjenta w gabinecie. Wszelkie zmiany skórne, które nagle pojawiły się na ciele pupila, powinny być niezwłocznie zbadane. Zmiana nie wygląda na reakcję po ugryzieniu owada. Na zdjęciu wydaje się być wypukła, wyniosła nad powierzchnię skóry. Niepokojąca jest też pobrużdżona powierzchnia zmiany. Powinna Pani udać się do swojego lekarza prowadzącego i ustalić z nim kolejne kroki diagnostyczne. Warto zacząć od cytologii lub biopsji cienkoigłowej – na tej podstawie będzie można ustalić dalsze postępowanie i dobrać odpowiednie leczenie. Do czasu ustalenia terminu wizyty, warto ochronić zmianę przed drapaniem (kołnierz ochronny) i zadbać o szczególną higienę tej okolicy, aby nie doszło do nadkażenia bakteryjnego.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 10/07/2021 08:38

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.