Powiadomienia
Clear all

Guz sutka z przerzutami

Avatar photo
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam!

Dzisiaj otrzymałem smutną diagnozę u mojej pekinki. Po wykonaniu rtg dowiedziałem się od weterynarza, że moja piesiunia ma liczne metastazy guza gruczołu mlekowego. Dodatkowo po osłuchaniu wyszło, że serce nie pracuje tak jak należy i słychać szmery. Jeszcze w maju miała ropomacicze, wykonano przedznieczuleniowe echo serca i była operowana, więc spodziewałem się, że wszystko będzie już w porządku. Jak do tej pory nie było u niej żadnych dziwnych objawów, ma apetyt do dzisiaj i zachowuje się tak jak zwykle. Guz zaczął być widoczny mniej więcej w listopadzie, ostatnio zaczął rosnąć, więc z tego powodu wybraliśmy się do weterynarza. Ponadto około tydzień temu pojawiły się duszności, dławienie i problemy z oddychaniem. Jak na tą chwilę polecono mi zwrócić się do onkologa. Jedyne co mnie martwi to czy mogło to nastąpić tak szybko? Piesek ma 12 lat, więc zdaję sobie sprawę, że to ten czas, w którym pojawiają się ciężkie schorzenia. U onkologa mogę być dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Czy mogę zrobić coś jeszcze przed wizytą u onkologa i czy mają Państwo jeszcze jakieś porady odnośnie tej sytuacji? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i wszelką pomoc. Załączam również zdjęcie boczne rtg klatki piersiowej.

PS: Czytając jeszcze o zapaleniu płuc u psów zauważyłem, że objawy są podobne jak teraz u mojego psa. Czy jest możliwe, że te problemy z oddychaniem mogą być sprawką zapalenia płuc? Tym bardziej, że objawy pojawiły się nagle, dopiero tydzień temu i ostatnio piesek jeździł często w samochodzie z włączonym nadmuchem.

 
Opublikowany : 30/12/2017 22:11
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 
Opublikowany przez: Ireneusz

Witam!

Dzisiaj otrzymałem smutną diagnozę u mojej pekinki. Po wykonaniu rtg dowiedziałem się od weterynarza, że moja piesiunia ma liczne metastazy guza gruczołu mlekowego. Dodatkowo po osłuchaniu wyszło, że serce nie pracuje tak jak należy i słychać szmery. Jeszcze w maju miała ropomacicze, wykonano przedznieczuleniowe echo serca i była operowana, więc spodziewałem się, że wszystko będzie już w porządku. Jak do tej pory nie było u niej żadnych dziwnych objawów, ma apetyt do dzisiaj i zachowuje się tak jak zwykle. Guz zaczął być widoczny mniej więcej w listopadzie, ostatnio zaczął rosnąć, więc z tego powodu wybraliśmy się do weterynarza. Ponadto około tydzień temu pojawiły się duszności, dławienie i problemy z oddychaniem. Jak na tą chwilę polecono mi zwrócić się do onkologa. Jedyne co mnie martwi to czy mogło to nastąpić tak szybko? Piesek ma 12 lat, więc zdaję sobie sprawę, że to ten czas, w którym pojawiają się ciężkie schorzenia. U onkologa mogę być dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. Czy mogę zrobić coś jeszcze przed wizytą u onkologa i czy mają Państwo jeszcze jakieś porady odnośnie tej sytuacji? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i wszelką pomoc. Załączam również zdjęcie boczne rtg klatki piersiowej.

PS: Czytając jeszcze o zapaleniu płuc u psów zauważyłem, że objawy są podobne jak teraz u mojego psa. Czy jest możliwe, że te problemy z oddychaniem mogą być sprawką zapalenia płuc? Tym bardziej, że objawy pojawiły się nagle, dopiero tydzień temu i ostatnio piesek jeździł często w samochodzie z włączonym nadmuchem.

Dzień dobry

Nowotwór płuc jest rozsiany i w zaawansowanym stadium, także rokowanie jest niestety niepomyślne.

Leczenie dostępne to głównie paliatywne, objawowe poprawiające komfort życia zwierzęcia.

Jeśli aktualnie suczka ma duszność, należałoby udać się do lekarza internisty, który poda leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i rozszerzające oskrzela.

Warto zastosować antybiotyk, w celu zwalczania wtórnych zakażeń.

Pozdrawiam, lek. wet. Magdalena Zdanowska

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 02/01/2018 19:57

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.