Powiadomienia
Clear all

Kaszel

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Mam yorka 6 lat. Od paru dni znowu kaszle. Miała robione badania tchawicy i jest wszystko w porządku. Co można takiemu pieskowi podać na kaszel z własnej apteczki ? Czy można podać np. syrop prawoślazowy lub Acodin ? Ponieważ nie chcę znowu ją męczyć antybiotykiem od weterynarza

 
Opublikowany : 31/01/2019 06:43
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Kaszel u psa jest objawem nie tylko infekcji wywodzącej się z dróg oddechowych. Może świadczyć na przykład o chorobach pochodzenia kardiologicznego, albo o ciele obcym znajdującym się w drogach oddechowych. Proszę nie podawać żadnych leków bez badania klinicznego i konsultacji z lekarzem weterynarii. Kaszel jest tylko objawem, a nie jednostką chorobową. Podane leki przeciwkaszlowe zamaskują objaw, nie wyleczą przyczyny. Piszą Państwo o badaniach tchawicy, rozumiem że został wykluczony zapad tchawicy i jej budowa jest fizjologiczna? Jakie konkretnie badanie przeprowadzono? Wspomnieli też Państwo że piesek kaszle „znowu”. Jak często borykacie się z problemem kaszlu u pupila? Osobną jednostką chorobową jest kaszel podrażnieniowy. Może rozwinąć się w przypadku nieleczonych schorzeń układu oddechowego. Napady kaszlu są bardzo częste i silne, do tego stopnia że mogą wywołać omdlenia i sinicę. Utrzymujący się kaszel podrażnieniowy jest samonapędzającą się spiralą, nasila się samoistnie. Z pewnością nie mogą Państwo zignorować tego objawu, a męczeniem jest zostawienie pacjenta bez opieki lekarskiej. 

Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Katarzyna Hołownia

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 05/02/2019 06:30

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.