Powiadomienia
Clear all

Kaszel powraca

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Mam hodowle i pi wystawue ciężko rozchorowała sie jedna suczka Na początku gdy kaszel byl sporadyczny zarazily sie jeszcze dwue suczki Wszystkie kaszkace dostały zastrzyki i przeszlo ale ra która zachoroeala pierwsza leczona była trzy tygodnie leczenie było nieskuteczne pomogl antybiotyk dla ludzi Azycyna Potem zarazila sie suczka w połogu i szczenieta Suczja i jedo szczenie leczylismy ponad miesiąc Teraz kazdy miot rodzacy się nas orzechodzi kaszel i trzeba pidawac antybiotyk Nue wiem jak sobie z tym poradzic zwłaszcza ze moj lekarz wet.jakby nabiera wody w usta nue podejmuje
tematu ani nigdy nie nazwal tego co to za choroba ani hak mam postępować by się tego pozbyć wypusuje tylki kek który ja prosze i lecze pieski ale mi chodzi o to by się tego pozbyć i zapobiegać na przyszłość Prosze o rade co zrobić by zlikwidować ta chorobe z naszego domu

 
Opublikowany : 24/01/2018 17:53
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Najprawdopodobniej psy chorują na zakaźne zapalenie tchawicy i oskrzeli psów.

Jest to bardzo zaraźliwa choroba szybko szerząca się w skupiskach psów.

Siewstwo patogenów do środowiska może utrzymywać się nawet powyżej 3 miesięcy.

W zapobieganiu chorobie znaczenie mają szczepienia profilaktyczne i higiena w miejscu przebywania zwierząt. Psy wykazujące objawy choroby powinny być izolowane od zdrowych zwierząt.

Należałoby zdezynfekować pomieszczenia i sprzęt, na przykład roztworem podchlorynu sodu. Odkażanie powierzchni przyczynia się do usuwania bakterii i wirusów, które zanieczyszczają środowisko wraz z wypływem z dróg oddechowych.

Ważne jest również częste wietrzenie pomieszczeń. Należy regularnie szczepić psy przeciwko chorobie, najlepiej łącząc szczepionki iniekcyjne z donosowymi. Szczepionka donosowa może być stosowana już u 3 tygodniowych szczeniąt.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/01/2018 07:16

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.