Powiadomienia
Clear all

rana psa

Avatar photo
 AnSh
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam,

Ostatnio zauważyłam ranę ropną, trochę opuchniętą na skórze psa, wydaje mi sie, że po zastrzyku.
Czy mógłby ktoś mi pomóc i potwierdzić tę teorię i to, że powinna się sama zagoić, czy powinnam iść od razu do weterynarza.

Pies ma historie opuchnięc iniekcyjnych, pozwala się po niej dotykać i nie drażni go ona w żaden sposób.

 
Opublikowany : 28/03/2021 09:54
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.
Nie da się postawić miarodajnej diagnozy na podstawie zdjęcia, chociażby idealnego i w dużym zbliżeniu. Powinna się Pani zgłosić do lekarza weterynarii, aby zmianę można było ocenić na żywo, zbadać i sprawdzić – bez rozpoznania, czym jest zmiana nie da się określić, czy wygoi się sama, czy niezbędne będzie wdrożenie dodatkowych preparatów. Na przedstawionym przez Panią zdjęciu można zauważyć zaczerwienienie tej okolicy oraz znaczące przerzedzenie włosa. Zmiana widoczna na środku jest dość wilgotna, możliwe, że pod tą zmianą jest spora ilość wysięku. Do czasu ustalenia terminu wizyty u lekarza prowadzącego, proszę ogolić skórę w okolicy zmiany, aby włosy nie drażniły dodatkowo uszkodzonej tkanki. Warto też ograniczyć możliwość lizania i wygryzania tej okolicy, zatem jeśli posiada Pani kołnierz, warto go założyć. Zmianę można przemywać octeniseptem, rivanolem, aby ograniczyć rozwój bakterii i ograniczyć infekcję.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 30/03/2021 20:34

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.