Powiadomienia
Clear all

Ciemne plamki na skórze psa

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witajcie,

Zanim wybiorę się do weterynarza chciałabym się popytać czy kojarzycie taki przypadek jak na zdjęciu. Mamy psa od 8 miesięcy, ma około 4 lat ale nawet dokładnie nie wiemy bo to piesek że schroniska. Pojawiają się na jego skorze ciemne plamy, najbardziej widoczne pod pachami i na brzuchu, typowo w miejscach łysych. Nie wiemy czy jest to związane z wymianą sierści czy może jednak jest to jakiś głębszy problem. Pies nie czuje tego, nie drapie, nie zachowuje się dziwnie. Jest radosny i normalny więc to nie wypływa na niego. Mamy wrażenie, że te zmiany na skorze są co jakiś czas różne, różnej wielkości i intensywności. Może jest taka jego naturą i tylko przesadzam, wolę sprawdzić co myślicie na ten temat 🙂 

 

 

 
Opublikowany : 22/03/2021 20:53
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.
Ogniska hiperpigmentacji, przypominające te na przesłanym przez Panią zdjęciu, mogą pojawiać się fizjologicznie na skórze, jednak mogą świadczyć o pewnych zaburzenia. Warto upewnić się, czy ze zdrowiem pupila jest wszystko w porządku – jakiekolwiek zaburzenia w obrębie skóry mogą sugerować problemy ogólnoustrojowe. Przede wszystkim należy sprawdzić poziom hormonów tarczycowych. Niedoczynność tego narządu może wywoływać hiperpigmentacje i ogniska wyłysienia, a także przesuszanie skóry, nadmierne jej łuszczenie, łupież. Hiperpigmentacja może też pojawić się w przypadku problemów z funkcjonowaniem wątroby. Może też pojawić się w miejscach, które są drażnione – tutaj widać, że pies ma lekkie obtarcia od szelek, zauważalne jest wyłysienie i przerzedzenie włosa. Każda zmiana powinna być kontrolowana pod względem zmian wielkości – jeśli któreś z ognisk hiperpigmentacji zacznie rosnąć, albo będzie swędziało, bolało, lub pojawi się w nim jakaś sącząca się zmiana, powinna się Pani niezwłocznie udać do lekarza weterynarii.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 25/03/2021 20:19

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.