Witam mam 2 letniego owczarka niemieckiego po kastracji. Pies ma problem z wylizywaniem sobie dziur na łokciach i na prawym biodrze. Lekarz wet. stwierdził że pies ma alergię pokarmową na drób i na zboża, obecnie je karmę dla alergików Arion Health & Care Hypoallergenic niestety nic to nie pomaga. Dostał dwukrotnie antybiotyk na zakażenie skóry i tkanek miękkich. Po antybiotykach zawsze jest spokój z wylizywaniem na jakieś półtora tygodnia i po tym czasie problem wraca.
Pomocy jak ja mogę jemu jeszcze pomóc.
Dzień dobry.
Problem alergii pokarmowej jest bardzo częsty. Muszą się Państwo uzbroić w cierpliwość, bo opanowanie alergii to ciężka walka. Karma hipoalergiczna zaczyna minimalizować objawy alergii po około miesiącu – półtorej ciągłego stosowania. Jesteście Państwo absolutnie pewni, że pies dostaje tylko karmę hipoalergiczną? Żadnych innych smakołyków, ani innego jedzenia? Jeśli skóra faktycznie jest w stanie silnego stanu zapalnego, z wypływem i ubytkiem tkanek, antybiotykoterapia jest niezbędna. Proszę jednak rozważyć inną przyczynę intensywnego wylizywania. Na jakim legowisku śpi Wasz pies? Czy nie jest za twarde? Bardzo często wylizywanie jest objawem bólu u zwierząt. Możliwe też, że na łokciach wytworzyły się modzele – jest to zgrubienie w obrębie skóry, przesuszone, często łuszczące się i podatne na pęknięcia. Przyczyną tworzenia modzeli jest korzystanie ze zbyt twardych legowisk, predysponowane są psy, które lubią spać na podłodze. Dodatkowo, czy Państwa pies miał wykonywane badania w kierunku dysplazji bioder oraz łokci? Warto wykluczyć także tą opcję, spytajcie Państwo o to swojego lekarza weterynarii przy okazji najbliższej wizyty kontrolnej.
Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Katarzyna Hołownia
Witam. Byłam z psem u weterynarza i Pani stwierdziła że jest to alergia. Piesek dostaje od 07.03 leki Pabi-Dexamethason i aerozolu Dexapolcort (tabletki 4 szt co dwa dni trzy serie a aerozol 2 razy dziennie na ranki.) i oczywiście zmiana karmy na ROYAL CANIN Hypoallergenic Moderate Calorie jeszcze jej nie dostaje czekamy na dostawę.
Modzele na łokciach ma ale to rzeczywiście od leżenie na twardym podłożu, niszczy wszystko co dostaje do leżenie więc taki jego wybór.
Chciałam zapytać czy lei i zmiana karmy wystarczą aby się tej alergii i tego wylizywania pozbyć.
Witam
Mamy problem z ośmioletnią suczką rasy Cocer Spaniel Angielski chodzi o problem skórny, dokładnie lizanie łap i wygryzanie sierści, łupież
Byliśmy u weterynarza, zrobił badania na tarczycę,zeskrobiny z podejrzeniem choroby skóry, ogólne badanie krwi po podaniu leku u weterynarza przeciw świądowi oraz po podaniu leku adwokat, tabletek keflex i innych jest na trochę poprawa, ale problem powraca
Piesek je teraz karmę gotowaną podroby z warzywami, oraz suchą bez zbożową firmy Brit ostatnio w artykule dotyczącym piesków wyczytaliśmy, że na tą dolegliwość można podać ten lek VIRBAC Allerderm Spot-On pies powyżej 10 kg 6x4 ml
Witam. Byłam z psem u weterynarza i Pani stwierdziła że jest to alergia. Piesek dostaje od 07.03 leki Pabi-Dexamethason i aerozolu Dexapolcort (tabletki 4 szt co dwa dni trzy serie a aerozol 2 razy dziennie na ranki.) i oczywiście zmiana karmy na ROYAL CANIN Hypoallergenic Moderate Calorie jeszcze jej nie dostaje czekamy na dostawę.
Modzele na łokciach ma ale to rzeczywiście od leżenie na twardym podłożu, niszczy wszystko co dostaje do leżenie więc taki jego wybór.Chciałam zapytać czy lei i zmiana karmy wystarczą aby się tej alergii i tego wylizywania pozbyć.
Dzień dobry.
Jak piesek zachowuje się i jak się czuje obecnie? Czy coś się zmieniło w jego zachowaniu i samopoczuciu, odkąd wdrożyliście Państwo leczenie? Kiedy usuwamy przyczynę alergii, zazwyczaj objawy powinny zacząć się wycofywać. Może jednak minąć sporo czasu, zanim zauważą Państwo efekty terapii. Kiedy problem będzie ustabilizowany, pamiętajcie Państwo, aby trzymać się zaleconej diety, bez żadnych smakołyków i zmian karmy oraz regularnie stosować zalecone preparaty. Zatem, odpowiadając na Państwa pytanie – jeśli karma zostanie odpowiednio dobrana i źródło białka w karmie nie będzie uczulało Waszego pupila, alergia będzie możliwa do opanowania. Dodatkowo, powinniście dbać o modzele. Zalecone przez Waszego lekarza weterynarii leczenie zdecydowanie niweluje świąd, zatem chęć lizania i wygryzania powinna być również mniejsza. Jednak sucha, twarda skóra na modzelach ma tendencje do pękania i wtedy problem może nawrócić. Dobrym pomysłem jest stosowanie preparatów nawilżających – proszę spytać o takie swojego lekarza przy okazji najbliższej wizyty.
Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Katarzyna Hołownia