Powiadomienia
Clear all

Wysypka na ciele wygryzanie i drapanie sierści

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam moja 4 miesięczna amstaffka od tygodnia drapie się i wygryza sobie sierść co może być powodem gdzie szukać i co można na to poradzić ? W ostatnim czasie brała antybiotyk clavudale, czy mogła od niego dostać takiej wysypki ? 

 
Opublikowany : 30/07/2022 23:28
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Przy świądzie skóry zawsze warto na początku upewnić się, czy pupilka nie cierpi z powodu inwazji pasożytów zewnętrznych – aktywność pcheł, nużeńców i świerzbowców powoduje ogromny świąd i bolesność skóry. Proszę sprawdzić, czy pupilka jest zabezpieczona odpowiednim preparatem. Następnie rozsądnie będzie sprawdzić, czy ostatnio w jej diecie nie pojawiły się nowości – każde, nowo wprowadzone źródło białka może wywołać nadmierną reakcję organizmu, nadwrażliwość, co również może wpływać na pojawienie się świądu. Świąd może być spowodowany podrażnieniem delikatnej skóry – obcierające szelki, albo fragmenty traw (na przykład w czasie spaceru na łąkach) mogą wywołać intensywną reakcję. Amoksycylina z kwasem klawulanowym dość rzadko wywołuje u zwierząt efekty uboczne w postaci świądu i drapaniaObjaw ten oczywiście należy zgłosić do lekarza prowadzącego, a jeśli będzie przybierał na sile, konieczna będzie wizyta w gabinecie.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszaklekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/08/2022 14:07

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.