Powiadomienia
Clear all

Wapnica skory

Avatar photo
 Aga
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, postaram się w skrócie, Pani Doktor mój pies buldog angielski 5,5 roku . Leczony sterydami przez 4 lata(cysty międzypalcowe) Teraz ma zdiagnozowana wapnice skory. Od 2 tygodni bez sterydów. Czekam na wykonanie badan w kierunku Cushinga. Ale kiedy brał sterydy w ostatnim okresie około 2-3 msc wypadanie sierści, zwiększony apetyt, okrągły brzuszek, wypijał morze wody i sikał bardzo dużo. Teraz kiedy nie bierze sterydów brzuch spadł, pije normalnie, mocz oddaje tez normalnie apetyt tez o wiele mniejszy. Badania krwi wykazały podniesie próby wątrobowe reszta badan w normie (hormony tarczycy, markery rakowe, cukier i cala morfologia krwi). Ale w grudniu zaczęły sie kłopoty ze skora , zgrubienia na głowie i karku w miedzy czasie zrobione testy alergiczne uczulony prawie na wszystko – może jeść tylko owoce , duża cześć warzyw i z mięsa tylko jelenia oraz kasze gryczana, tapioke i ryz brązowy, jaja kurze i sery oraz nabiał) Nie ma alergii na owady , pyłki itp. Od grudnia dostaje do jedzenia tylko to co może jeść –gotowane w domu. Problemy skórne minęły, wydawało nie ze jest dobrze ale zostało wprowadzone leczenie Cyklosporyna i ciągle brał sterydy i tydzień po kuracji tym lekiem zaczęły się duże, ogromne problemy skórne. Biopsja wykazała duże złogi calcium w skórze, zrobiono posiew ma tez jakaś bakterie w skórze, ale lekarz przez telefon nie chciał wdawać się w szczegóły w poniedziałek ma mieć antybiotyk na te bakterie. Skora krwawi, wychodzą z niej złogi – takie male białe przecinki oraz leci białawy plyn. Kąpany jest codziennie w Hibiskrubie. Czy to może być choroba Cushinga? Czy to problemy jednak wywołane sterydami i ustąpią same kiedy nie będzie brał sterydów. Teraz właściwie nie dostaje żadnych leków. Bardzo Panie proszę o rade o jakaś wskazówkę która by mnie poprowadziła. Nie mieszkam w Polsce i tutaj gdzie jestem naprawdę o wykonanie jakichkolwiek badan trzeba walczyć jak lwica. Tak wyglądał Lemon wygląda teraz. Bardzo dziękuje za powie oni czas. Pozdrawiam. Mama Lemona

 
Opublikowany : 05/08/2022 21:45
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.
Zaczynając od początku – objawy, które Pani opisywała na początku wypowiedzi dość ściśle wiążą się z podawaniem sterydu, jego skutki uboczne to właśnie pogorszenie się kondycji skóry, zwiększony apetyt i pragnienie. Na przedstawionym przez Panią zdjęciu skóra wygląda dość niepokojąco, aż wolę nie myśleć, jaki świąd i dyskomfort może odczuwać Pani pupil. Mam nadzieję, że opiekuje się nim lekarz, który specjalizuje się w dermatologii, tak zaawansowanym problemem powinien się zająć specjalista. Odpowiadając na Pani pytanie, niewykluczone, że Lemon boryka się z zespołem Cushinga, jednak aby mieć stu procentową pewność należałoby wykonać test hamowania niskimi dawkami deksametazonu, albo test stymulacji acth. Dzięki wynikom tych badań będzie można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić obecność choroby Cushinga. Mam nadzieję, że antybiotykdieta i odpowiednie suplementy, szybko poprawią stan skóry Lemona.
Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszaklekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 11/08/2022 20:10

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.