Powiadomienia
Clear all

Dwa owczarki niemieckie nagle nie mogą chodzić

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Cześć, mam dwa owczarki niemieckie (4 letnie), wyjechaliśmy na wakacje na 4 dni, opiekowała się nimi ciocia. Po powrocie psy mają problem z podniesieniem się na łapysuczka nie chodzi, nie ma siły wstać, nie szczeka. Natomiast piesek czołga się bądź jeśli uda mu się wstać to chodzi bardzo sztywno z grzbietem podniesionym do góry. Pieski praktycznie przez cały czas naszej nieobecności nie chciały pić wody (wypiły może z 2 litry). W dzień powrotu z wakacji przyjechał miejscowy weterynarz, podał im środki na wzmocnienie, które niestety nie pomogły. Następnego dnia udaliśmy się do weterynarza, zmierzył im temperaturę – w porządku, badanie krwi – w porządku (stwierdził minimalne odwodnienie), prześwietlił kręgosłup również wszystko ok, czucie w łapach tylnych mają, przednich również, apetyt na jedzenie mają, piją wodę. Podał kroplówkę oraz również inne rzeczy na wzmocnienie, następnego dnia stan dalej się nie poprawił pojechaliśmy i weterynarz sam już rozkłada ręce, podał znowu kroplówkę i leki na wzmocnienie ale stan piesków dalej się nie zmienia, gdzie szukać? Jak to możliwe że nagle 2 zdrowe psy, które wcześniej tryskały energią jednocześnie oba nie mogą chodzić? Na dzień dzisiejszy sytuacja dalej taka sama, cały czas leżą. Bardzo proszę o pomoc.

 
Opublikowany : 09/08/2022 11:58
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.
Bardzo mi przykro, że to spotkało Pańskie psyObjawy, które Pan opisuje są dość mocno niespecyficzne, ciężko jest jednoznacznie dopasować je do jakiejś jednostki chorobowej. Wspomniał Pan o badaniach krwi, czy została w nich oznaczona także lipaza dggr? Rozsądnie jest ocenić także i ten parametr, możliwe, że psy zjadły coś nie do końca nadającego się do spożycia i borykają się z zapaleniem trzustki. Jeśli chodzi o przemieszczanie się, czy psy kiedykolwiek były badane pod kątem dysplazji stawów biodrowych? Czy miały kiedykolwiek jakieś problemy z przemieszczaniem? Może rozsądnie byłoby skonsultować się z ortopedą, aby dokładnie sprawdzić ruchomość stawów i możliwość ruchu obu psów. Z badań, które warto wykonać dodatkowo, proszę zastanowić się nad wykonaniem testów na choroby odkleszczowe, może podczas Pana nieobecności doszło do ukąszenia kleszcza. Mam nadzieję, że mimo wszystko nie jest to nic groźnego i Pańskie psy szybko dojdą do siebie. Do czasu powrotu do pełni sprawności proszę zadbać o prawidłowe nawodnienie i zachęcać zwierzęta do jedzenia, aby zupełnie nie opadły z sił.
Pozdrawiam i trzymam kciuki, Katarzyna Hołownia-Olszaklekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 18/08/2022 19:01

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.