Powiadomienia
Clear all

Szczeniak 7 mcy

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam,

 

Mamy duzy problem z naszym szczeniakiem. Psiak jest głuchy (gluchawy), agresywny w stosunku do ludzi i psów, ma zaburzenia kompulsywne (rozgryzanie ogona, gonitwa za cieniami). Behawiorysta z ktorym zaczęliśmy wspolprace bezwzglednie zalecil badania krwi, kalu, przeswietlenia. Otrzymaliśmy wyniki odbiegajace od normy ale weterynarz stwierdzil ze u szczeniaka takie odchyly to norma (zwlaszcza po podaniu 4ro krotnej narkozy - pies lekliwy). Czy to mozliwe? Po cos te normy sa ustalane. Psiak przed badaniem dostal tylko trochę pasztetu z uspokajaczem cxy to też moglo wplynac znaczaco na wyniki np tarczycowe. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam 

 
Opublikowany : 21/08/2021 10:35
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Z tego co widzę, załączona została tylko morfologia. Nie widzę tu znaczących odchyleń od ustalonych norm – podniesione są jedynie MCV, czyli objętość czerwonej krwinki oraz MCHC, czyli średnia zawartość hemoglobiny w czerwonych krwinkach. Oba te parametry mogą zmieniać swoją wartość w zależności od nawodnienia i odwodnienia pacjenta. Pozostałe parametry białokrwinkowe i czerwonokrwinkowe nie odbiegają znacząco od norm. Podanie jedzenia przed pobraniem próbki krwi do badania może zaburzyć wynik poziomu glukozy, parametrów wątrobowych oraz spowodować zmiany w obrazie jonogramu i lipazy trzustkowej. Jeśli chodzi o zachowania agresywne oraz autoagresywne, zdecydowanie warto poszerzyć badania o biochemię, jonogram oraz parametry tarczycowe. Dobrze byłoby też skonsultować się z neurologiem, aby wykluczyć zaburzenia neurologiczne. Do czasu ustalenia przyczyny niepokojących zachowań, warto wdrożyć leki wyciszające i uspokajające, aby pupil nie zrobił sobie krzywdy.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 25/08/2021 22:00

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.