Czy mogło dojść do ...
 
Powiadomienia
Clear all

Czy mogło dojść do zarażenia?

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam.Mam pytanie dotyczące wirusa wścieklizny.Mój pies ostatnio na spacerze w lesie o godzinie 12.00 (30 stopni w cieniu) podleciał do leżącej na poboczu zdechłej sarny i ją wąchał,być może miał kontakt.Sarna w połowicznym rozkładzie.Czy jeśli ta sarna miałaby wściekliznę to czy pies na pysku mógłby przenieść wirusa do domu,na domowników?Wieczorem około 19.00 bawiłem się z psem i mnie lizał po rękach a mam małe ranki,czy przez taki kontakt psa z padliną i mną jest ryzyko?Dodam że ze pies jest regularnie szczepiony.
Niecałe 7 lat temu zostałem zaszczepiony przeciwko wściekliźnie pięcioma dawkami szczepionki VERORAB.Jak długo szczepienie jest ważne i ile czasu działa?

 
Opublikowany : 17/08/2021 18:28
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Jeśli chodzi o ważność ludzkiego szczepienia przeciwko wściekliźnie, powinien Pan o to spytać swojego lekarza rodzinnego. W opisywanej przez Pana sytuacji, raczej nie ma możliwości, by pies zakaził się wirusem, lub aby przeniósł go na Pana. Wirus jest wrażliwy na słońce i wysoką temperaturę, poza tym wirus pojawia się w psiej ślinie kilka – kilkanaście dni po zakażeniu. Dodatkowo pupil był co roku, regularnie szczepiony przeciwko wściekliźnie, co dość skutecznie chroni przed zachorowaniem i w konsekwencji przed zakażeniem wirusem.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak , lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 19/08/2021 08:06

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.