Powiadomienia
Clear all

Zwężenie krtani u psa

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam,

Byłam z półtora rocznym szpicem miniaturowym na endoskopii. U pieska stwierdzono zwężenie krtani 3 stopnia. Z tchawicą wszystko ok. Lekarz nie wróży nic dobrze. Powiedział, że jak suczka będzie się męczyć to trzeba będzie ją uśpić. Gdy wybudzała się z narkozy dostała 40°C gorączki i musieli jej podawać tlen bo się dusiła. Ja po prostu nie wierze, że nic się nie da zrobić. To jest jeszcze mały szczeniak... Czy wie ktoś może z Państwa jak jej można ulżyć przynajmniej? Na pewno spokój jest wskazany ale czy jest coś jeszcze ? Bardzo proszę o szybką odpowiedź 🙁

 
Opublikowany : 26/02/2021 08:30
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Ekspert
 

Dzień dobry.
Rozumiem, że zwężenie o którym Pani pisze, jest spowodowane wadliwym ukształtowaniem narządu, tak? Wykluczono obecność guza nowotworowego, porażenia krtani, przerostu podniebienia? Niestety, nie z każdą wadą da się “coś” zrobić, nie każdą chorobę da się wyleczyć i naprawić. W przypadku silnego zwężenia krtani, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie pupila, można rozważać plastykę krtani, może zabieg lateralizacji chrząstek nalewkowatych ułatwiłby oddychanie Pani pupilce. Rozwiązaniem tymczasowym może być tracheostomia, czyli otworzenie tchawicy i włożenie do niej rurki, która umożliwi wentylację pupilce, z pominięciem krtani. Przykro mi, że to schorzenie dotknęło akurat Pani pieska. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda się Pani znaleźć lekarza, który podejmie się terapii pupilki.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/03/2021 21:17

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.