Powiadomienia
Clear all

Insulina

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Mam psa z cukrzycą. Od około 3 lat bierze Caninsulin. Chciałabym przejść na coś tańszego np na insulinę tzw"ludzką". Co by mi Państwo poradzili w tej sytuacji? Czy jest to możliwe? Jaka insulina ? I czy rzeczywiście finansowo będzie się to opłacało. Z góry dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam

 
Opublikowany : 27/02/2021 14:41
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 766
Zaufany użytkownik
 

Dzień dobry.
Proszę tego nie robić, zwłaszcza na własną rękę. Pani pupil cierpi z powodu schorzenia przewlekłego, bo taką chorobą jest cukrzycaDomyślam się, że aktualnie jest ustabilizowany – nie ma wahań cukru, nie ma potrzeby modyfikacji dawki, czuje się dobrze i ma stabilną wagę. tak? Zmiana insuliny to nie tylko zmiana opakowania leku. Trzeba będzie na nowo ustalić odpowiednią dla Pani pieska dawkę, a także sprawdzić, jak jego organizm reaguje na insulinę – a nie każdy pies dobrze znosi “ludzkie” preparaty. Jeśli podjęła Pani już decyzję, proszę to skonsultować ze swoim lekarzem weterynarii, z pewnością udzieli Pani konkretnych wskazówek, jak bezpiecznie przejść przez cały proces dostosowywania dawki nowej insuliny. Dodam jeszcze, że insulina jest podstawą terapii, ale oprócz niej ważna jest odpowiednia dieta pupila oraz stałe pory przyjmowania posiłków.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/03/2021 20:15

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.