Wypływ białego płyn...
 
Powiadomienia
Clear all

Wypływ białego płynu z pochwy

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Suczka ok. 12-13 lat, średnia wielkość, otyła. Sterylizowana ok. 10 lat temu. Czasami widać, że z jej pochwy wypływa nieduża ilość białego płynu wyglądającego, jak mleko (rzadka konsystencja). Suczka nie daje oznak, aby coś ją bolało. W ciągu ostatnich kilku miesięcy miała robione 2 razy badanie moczu - wyniki dobre. Co to może być?

 
Opublikowany : 07/03/2021 14:29
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Biaława wydzielina, wydobywająca się z dróg rodnych może, ale nie musi wskazywać na stan zapalny pęcherza. Możliwe, że świadczy o stanie zapalnym pochwy – w czasie kastracji usuwana jest macica, jajniki, ale pochwa jest pozostawiona. Czasami może dojść do sytuacji pozostawienia niewielkiego fragmentu trzonu macicy, tak zwany kikut również może być objęty stanem zapalnym i może być przyczyną wydobywającej się z pochwy wydzieliny. Inną możliwością jest odprysk jajnika, czyli fragment tkanki jajnika, czynny hormonalnie – jednak wtedy oprócz wypływu z pochwy można byłoby zaobserwować objawy ciąży urojonej, pupilką interesowałyby się inne psy. Wskazane jest wykonanie cytologii z wypływu i upewnienie się, czy znajdują się w nim bakterie, białe krwinki, czy jest to tylko śluz. Warto byłoby też się upewnić, czy kikut macicy nie jest objęty stanem zapalnym oraz czy pacjentka nie ma odprysku jajnika – w tym celu należałoby zrobić badanie USG albo oznaczenie poziomu hormonów.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/03/2021 20:13

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.