Powiadomienia
Clear all

Zwichniecie rzepki u yorka 11 lat

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzien dobry
Bylismy u weterynarza stwierdzone zwichniecie prawej koniczyny moedniczej 2 stopnia na na strone przysrodkowa i lewa koniczyna miwdnicza zwichniecie rzrpki na strone przysrodkowa stopnia 1go stopnia (zrobiony wywiad badanie lapek niw bylo wykonane rtg czy powinno byc?? Zalecenia chondroprotektory i dzialanie przeciw zapalne na staw kolanowy i wzmacnianie miesni konczyn miedniczych. Prosze o odp. A czy pies z takimi peoblemami z ta rzrpka moze wskakiwac na lozko czy ograniczyc ??

 
Opublikowany : 29/03/2019 18:21
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Nie wiem w jakim wieku jest piesek i jakiej wielkości oraz rasy. Jeśli zwichnięcie rzepki jest minimalne i nie przeszkadza w funkcjonowaniu psów o wadze do kilku kilogramów można ewentualnie zrezygnować z operacji. Jednak z biegiem lat będzie dochodziło do rozwoju zwyrodnień i pogłębiania się bólu. Zwichnięcia rzepki z reguły wynikają z wrodzonych wad budowy i leczeniem przyczynowym jest wykonanie operacji. Warto byłoby jednak wykonać zdjęcia radiologiczne i ocenić stawy także pod kątem obecności zwyrodnień. Ponieważ choroba dotyczy obu kończyn sprawa jest poważniejsza. Myślę, że warto byłoby jednak udać się na konsultację do dobrego specjalisty chirurga ortopedy.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 02/04/2019 20:55

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.