Powiadomienia
Clear all

Zapalenie krtani

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Tomek
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Proszę o pomoc. Mój pies ma cukrzycę, a w dodatku teraz zachorował na zapalenie krtani. Jest bardzo słaby, nie chce jeść. Byłem u weterynarza, dostał kroplówkę i antybiotyk i przed chwilę było lepiej. Zjadł nawet coś. Ale po kilku godzinach zwymiotował wszystko i od tego czasu zaczął czuć się znowu gorzej. Kompletnie nie ma apetytu, nie reaguje na polecenia, ledwo się porusza. Jutro mam wizytę u weterynarza, kolejną. Ale co robić? Czy to normalne przy tej chorobie?

 
Opublikowany : 13/01/2020 20:33
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry

Brak apetytu przy cukrzycy jest bardzo niebezpieczny. Proszę regularnie monitorować poziom glukozy, aby mieć pewność, że osłabienie nie wynika ze spadku poziomu cukru we krwi. Jeśli chodzi o zapalenie krtani, aktualnie jest to dość często spotykane schorzenie u psów. Zazwyczaj kilkudniowa antybiotykoterapia oraz włączenie leków przeciwzapalnych pomaga w opanowaniu tego schorzenia. Do czasu polepszenia stanu zdrowia pupila, sugerowałabym podawanie miękkiego pokarmu, jeśli do tej pory pupil przyjmował suchą karmę – proszę namoczyć ją w ciepłej wodzie. Karmę morką proszę rozdrobnić na małe kawałki i polać ciepłą wodą, aby była możliwie łatwa do przyjęcia. Jeśli jednak pies nie będzie reagował na terapię, warto poszerzyć diagnostykę i upewnić się, że nie cierpi z powodu inncyh schorzeń. Psi cukrzycy są szczególnie narażeni na wystąpienie niewydolności nerek, warto regularnie kontrolować ich stan wykonując badanie krwi.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 15/01/2020 18:11

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.