Powiadomienia
Clear all

Pytanie o paszport

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Natalia
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Mam kota który ma już chipa. I posiada angielski paszport, ale nie można na nim wjechać do UE ponieważ UK opuściła UE. Czy można w Polsce zrobić dla niego paszport? Nie trzeba wbijać w paszport informacji o wsciekliznie, bo ta ewentualnie będzie miał zrobiona tutaj w UK. Czy można wyrobić paszport w Polsce bez widzenia kota ? Tylko na podstawie angielskiego paszport. Tutaj żeby wyjechać trzeba w takiej sytuacji robić dodatkowe badania które trochę kosztuje a Polski paszport pozwoliłby tego uniknąć. Dziękuję.

 
Opublikowany : 05/05/2021 11:17
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Jeśli chce Pani wyrobić paszport w Polsce, musi Pani przywieźć kota do Polski. Nie da się wyrobić paszportu bez sprawdzenia numeru czip zwierzęcia. Co więcej, do Polskiego paszportu, aby uprawniał on Pani kota do opuszczenia granic Polski, musi być wpisana informacja o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, dodatkowo wedle Polskiego prawa, szczepienie to powinno być wykonywane co roku. Aby opuścić UE z paszportem polskim, kot musi mieć wykonane badanie poziomu przeciwciał przeciwko wściekliźnie, które oznacza się 3 tygodnie po wykonanym szczepieniu. Jeśli będzie Pani przestrzegała terminów kolejnych szczepień (czyli co do dnia raz w roku) – miareczkowanie wykonywane jest raz w życiu. Przy spóźnieniu ze szczepieniem, miareczkowanie powinno być powtórzone. Podsumowując, najrozsądniej będzie, jeśli wykona Pani konieczne badania w Wielkiej Brytanii.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 11/05/2021 18:22

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.