Powiadomienia
Clear all

Szerszeń

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Kasia
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam. Mojego kota ugryzł szerszeń w pyszczek. Minęły 3 godziny i nic mu nie jest. Czy coś może mu się stać? Jakie byłaby objawy? 

 
Opublikowany : 02/08/2021 16:29
Słowa kluczowe tematu
Lek. Wet. Kinga wojtczak
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry,
pokąsania przez owady w najgorszej sytuacji może wywołać wstrząs anafilaktyczny czyli zagrażającą życiu reakcję nadwrażliwości na jakiś czynnik, w tym wypadku jad.
Reakcja ta przebiega w sposób nadostry i pojawia się w ciągu kilku sekund, czasem kilku minut. Po kilku godzinach objawy wstrząsu nie są obserwowane. Może natomiast w miejscu pokąsania pojawić się obrzęk naczynio -ruchowy czyli zapalenie skóry i tkanki podskórnej objawiające się przekrwieniem, świądemobrzękiem czasem występowaniem zmian o charakterze bąbli. Po kilku godzinach możemy niekiedy obserwować przemijające i nie groźne objawy ze strony przewodu pokarmowego – biegunka czasem wymioty, chwilowy spadek apetytu lub uogólnione osłabienie.
Serdecznie pozdrawiam, lek. wet. Kinga Wojtczak

 
Opublikowany : 04/08/2021 05:04

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.