Powiadomienia
Clear all

Brak apetytu u suczki

 
medlove
Aktywny Użytkownik

Witam. Mam problem z moją suczką. Jest to szczeniak siedmiomiesięczny rasy Chihuahua. 

Dwa tygodnie temu dostała cieczkę. Plamienia dużego nie ma. Seksualnie pobudzona. Wszystko było dobrze aż do przed przedwczoraj. Zmieniłam jej mokrą karmę po raz trzeci. Zjadła z apetytem ale po tej karmie jej kupka jest rzadsza. Przedwczoraj do wieczornego spaceru brak apetytu ale po powrocie zjadła mokrą karmę i zagryzła to suchą. Wczoraj brak apetytu aż do popołudniowego spaceru. Po spacerze dałam jej nową suchą karmę a wieczorem zwymiotowała. Dziś znowu brak apetytu. 

Nie brak jej energii. Jak z partnerem wracamy z pracy to skacze i cieszy się jak zawsze. Na spacerach też dużo wigoru.

Martwi mnie ten brak apetytu, rzadsza kupka oraz wczorajsze wymioty.

Czy to już czas na weterynarza?

Cytat
Inicjator dyskusji Opublikowany : 05/08/2019 14:55
Słowa kluczowe tematu
medlove
Aktywny Użytkownik

Wczoraj wymieszałam jej suchą karmę z tą wcześniejszą i je. Także jest już dobrze.

OdpowiedźCytat
Inicjator dyskusji Opublikowany : 06/08/2019 13:19
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia-Olszak
Zaufany Użytkownik

@medlove

Dzień dobry.

Przede wszystkim, tak częste zmiany karmy nie są korzystne. Każde nowe źródło białka powinno być wprowadzane powoli i ostrożnie, tak aby mieszać „nową” karmę ze „starą” przez kilka dni. Sugerowałabym, aby pupilka dostawała karmę z jednym źródłem białka, pies ma dużo mniej kubków smakowych niż człowiek i nie potrzebuje tak dużej różnorodności smaków. Zrezygnowałabym także z karmy która wywołała u niej takie objawy. Proszę pamiętać, że wymioty i biegunka u tak drobnych i małych piesków są bardzo niebezpieczne – mogą bardzo szybko doprowadzić do odwodnienia pieska i zaburzeń elektrolitowych. Uważam, że dobrze byłoby skonsultować to z lekarzem weterynarii, właśnie z wymienionych przeze mnie powodów. Jeśli jednak uzna Pani, że to zbędne, warto na kilka dni wprowadzić pupilce dietę typu „gastro” – jest to lekkostrawny pokarm, z dużą ilością prebiotyków (substancji, które ułatwiają rozwój flory jelitowej), często wstępnie nadtrawiony. Pomaga on opanować problemy żołądkowo – jelitowe, łagodzi biegunkę i nie obciąża przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

OdpowiedźCytat
Opublikowany : 06/08/2019 18:22

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 60MB

 
Podgląd

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.