Powiadomienia
Clear all

Czerwony guzek na uchu pieska

 
Pawel
 Pawel
Gość

Witam mój pies ma na uchu czerwony guzek torbiel jakby rósł u weterynarza nie wiedzą co to za bardzo jest czy ktoś może się tutaj orientuje w temacie bardzo dziękuję za odzew

 IMG 20220426 161927
Cytat
Inicjator dyskusji Opublikowany : 26/04/2022 16:26
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia-Olszak
Zaufany Użytkownik

Dzień dobry.
Każda niepokojąca zmiana, która nagle pojawiła się na ciele pupilapowinna być niezwłocznie zbadana. Bez badań dodatkowych, nie da się określić czym może być zmiana, którą uchwyciła Pani na zdjęciu – podobnie może wyglądać zmiana po ukąszeniu owada oraz początki raka płaskonabłonkowego. Aby upewnić się, czym może być zmiana na uchu Pani pupila, warto poprosić o wykonanie biopsji cienkoigłowej – badanie to polega na nakłuciu zmiany, pobrane w ten sposób komórki wysyłane są do badania histopatologicznego do laboratorium. Badanie pozwala na określenie, jakie komórki budują zmianę, dzięki temu możliwe jest ustalenie dalszego leczenia oraz rokowania. Inną możliwością jest usunięcie zmiany z niewielkim marginesem i wysłanie jej w całości do badania histopatologicznego, zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i niesie za sobą ryzyko niepełnego usunięcia zmiany. Do czasu ustalenia terminu wykonania badań, warto sprawdzić, czy pies w jakikolwiek sposób interesuje się uchem (jeśli drapie to miejsce, warto na wszelki wypadek założyć kołnierz ochronny, by nie dopuścić do uszkodzenia ucha), rozsądnie będzie też zachować maksymalną czystość tej okolicy i dokładnie zmierzyć zmianę, aby sprawdzić, jak szybko rośnie.
Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

OdpowiedźCytat
Opublikowany : 05/05/2022 07:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 60MB

 
Podgląd

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.