Powiadomienia
Clear all

Narosl na grzbiecie

 
Monika
 Monika
Gość

Witam, mojemu psiaków wyrosła dziwna narosl na grzbiecie. Do weterynarza idę za tydzień. Może ktoś się orientuję co to jest?? Pozdrawiam 

20190827 172243
Cytat
Inicjator dyskusji Opublikowany : 28/08/2019 11:07
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia-Olszak
Zaufany Użytkownik

Dzień dobry.

Zdjęcie, które Pani przesłała jest nieco niewyraźne. Zmiana przypomina nieco kleszcza – jest Pani absolutnie pewna, że nie jest to ten pasożyt? Cieszę się, że udaje się Pani do lekarza weterynarii. Każda niepokojąca zmiana, która pojawiła się dość nagle, powinna zostać zbadana przez lekarza. Nie da się określić, co to jest, czy jest to zmiana nowotworowa czy nie, bez dodatkowych badań, dlatego lekarz może zlecić biopsję cienkoigłową. Zabieg ten polega na pobraniu niewielkiej ilości komórek przez nakłucie zmiany oraz na ocenie przesłanego materiału w wybranym laboratorium. Czasem ilość pobranego materiału jest zbyt mała aby postawić miarodajne rozpoznanie, dlatego zdarza się, że lekarz prowadzący zleca wykonanie biopsji wycinkowej. W przypadku małych zmian, polega to na ich chirurgicznym usunięciu, wraz z niewielkim marginesem tkanek zdrowych. W takich przypadkach ciężko o błąd w ocenie, uważa się, że uzyskane wyniki są miarodajne.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

OdpowiedźCytat
Opublikowany : 29/08/2019 19:49

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 60MB

 
Podgląd

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.