Powiadomienia
Clear all

krycie suczki owczarka niemieckiego

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Ania
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, 

czy kundelek na krótkich łapach jest w stanie pokryć owczarka niemieckiego? suczka z cieczką była zamknięta w kojcu, a temu cwaniakowi jakoś udało się tam wejść. 

 
Opublikowany : 07/12/2021 08:55
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Tak, mały samiec jest w stanie pokryć nawet sporo większą od siebie samicę. Niestety, w czasie cieczki kojec nie jest żadnym zabezpieczeniem samicy – psy potrafią pokonać wiele przeszkód, aby tylko dostać się do samicy. Jeśli do podejrzewanego zapłodnienia doszło ok 7 dni temu, pupilka może jeszcze dostać zastrzyk, który wywoła poronienieCiążę można potwierdzić w czasie badania USG, 21 dni po kryciu – widoczne są już wtedy ampuły płodowe. Proszę pomyśleć o kastracji pupilki, chyba że ma Pani zarejestrowaną hodowlę (przypomnę, ze w Polsce, sprzedaż zwierząt bez zarejestrowanej hodowli jest nielegalna). Kastracja raz na zawsze zakończy problem kłopotliwych cieczek i ropomacicza, zmniejszy ryzyko powstania guzów na listwie mlecznej oraz raka jajnika.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 13/12/2021 22:51

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.