Powiadomienia
Clear all

Zaparcia

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Wojtek
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, od 2 tyg. pies(10 letni owczarek niemiecki) nie może oddać stolca, oraz niedawno zaczął kuleć na tylne łapy. Od kiedy pamietam miał problemy z wydalaniem lecz pomagała dieta-głównie eliminująca jakiekolwiek kości. Wczoraj po tygodniu braku wypróżniania(brak apetytu jadł a raczej pił maślankę i mleko) dostał biegunki i wszystko wydalił. Stolec rzadki i czarny, mocno śmierdzący, bardzo duża ilość. Po około 6 godzinach znów się załatwił -stolec czarny o normalnej konsystencji. Pije mleko i dostał elektrolity do wody. Na wieczór tabletki witaminowe w mięsie i kaszę gryczana. Czy macie Państwo jakieś rady? Zabranie psa do weterynarza w obecnych warunkach raczej odpada. 

 
Opublikowany : 05/04/2020 20:04
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

W opisywanym przez Pana przypadku koniecznie powinie się Pan udać na wizytę do lekarza weterynarii. Problemy z wypróżnianiem, w połączeniu z utrudnionym poruszaniem i niepełną władzą w tylnych kończynach mogą sugerować jakieś zmiany w kręgosłupie, deformacje kręgów, wysunięcie dysku. Czy pies oddaje mocz? Czy ma władzę nad pęcherzem? Czy jest wykastrowany? U starszych psów, które nie przeszły kastracji, w ten sposób mogą objawiać się problemy z przerostem prostaty. Ogólnie w opisywanej przez Pana sytuacji wywoływanie biegunki, czyli podawanie maślanki i mleka, jest naprawdę bardzo złym pomysłem. Nagłe przyspieszenie ruchów perystaltycznych może wywołać późniejsze zaburzenia w pracy jelit, a nagromadzona, twarda treść, blokująca pasaż pozostałej zawartości jelita może nawet spowodować perforacje narządu. Czarny stolec może nasuwać podejrzenie krwawienia do przewodu pokarmowego, w jego przednich odcinkach. Bez ustalenia przyczyny tego stanu u Pańskiego psa, nie można ryzykować tak poważnymi powikłaniami.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/04/2020 12:05

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.