Powiadomienia
Clear all

Psiaki ze schroniska

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry,

za 3 dni przyjeżdżają do mnie dwaj nowi lokatorzy - 12-letni bracia (krótkowłosi, wzrost nieco za kolano, ale to chyba nie ma znaczenia w tym przypadku?), którzy po raz pierwszy zamieszkają w domu. Żyjąc w schronisku nabrały oczywiście tamtejszego (nienajlepszego...) zapachu. Co prawda bracia już mnie znają, ale - jak wiadomo - nasza relacja nie jest na tyle bliska, bym mogła dookoła nich pomykać dokładnie tak, jak gdy kąpie się psa (przy czym niestety są trochę wylęknione).
Moje pytanie: kiedy i jak mogłabym spróbować je odrobinę wyczyścić? W schronisku mało kto potrafił faktycznie poradzić, polecano mi wodę, wodę z octem, ale wydało mi się to abstrakcyjne...

Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Marta

 
Opublikowany : 18/01/2018 23:48
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Z kąpielą lepiej zaczekać parę dni, i to nie tylko ze względu na obawy o reakcję psów podczas kąpieli.

Pies przyjeżdżając do nowego domu, i to nie tylko taki ze schroniska, może być w trakcie wylegania się choroby, dlatego przez parę dni należy poobserwować zwierzę pod kątem zdrowotnym.

Ponadto pierwsza kąpiel w życiu i do tego w nieznanym miejscu wiąże się z dodatkowym stresem, obniżeniem odporności, możliwością przewiania wilgotnego zwierzęcia i złapania infekcji.

Oczywiście również ważne jest, żeby psy się do Pani przekonały, zorientowały, że nic im nie grozi i trochę uspokoiły (może Pani przez początkowe kilkanaście dni podawać im suplementy uspokajające, np. relaxer czy zylkene).

Niestety psy ze schroniska faktycznie nie pachną zbyt ładnie, woda z octem ma za zadanie zneutralizowanie zapachu.

Myślę jednak, że lepszym rozwiązaniem będzie suchy szampon na przykład firmy: 1 All system, Bio groom, Husse, Beaphar czy inny szampon dla psa dostępny w sklepie zoologicznym.

Za kilka-kilkanaście dni, jak psy będą zdrowe i przyzwyczajone do Pani, będzie można je już normalnie wykąpać i usunąć brud gromadzony w schronisku.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 23/01/2018 18:55

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.