Powiadomienia
Clear all

zastrzyk

Avatar photo
 xzcv
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, w sobotę tj. 23.03 byłam z moim pieskiem u weta, który przepisał mu antybiotyk w zastrzyku. Miałam podać mu samodzielnie jeszcze dwa zastrzyki, kiedy chciałam zrobić zastrzyk ze strzykawki wyprysła zawartość i igła została w skórze pieska, wyciągłam igłę, po jakichś 20 minutach w miejscu zastrzyku zrobiła sie rana z której leciało troszkę krwi. Nie mam pojęcia co sie stało i czy to nie jest groźne dla pieska?

 
Opublikowany : 24/03/2019 16:46
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Wydawanie antybiotyków w iniekcji do domu jest niezgodne z prawem. Leki iniekcyjne (z niewielkimi wyjątkami, na przykład Clexane) mogą być stosowane tylko przez lekarza weterynarii. Nie bardzo rozumiem takie postępowanie, przecież jak rozumiem nie ma Pani ukończonych studiów weterynaryjnych i stosowanych uprawnień? Czy rodzice sami w domu szczepią swoje dzieci, czy też idąc do szpitala dostają na wynos zastrzyki z antybiotykiem i robią je swoim najbliższych? Taka sama sytuacja jest w przypadku zwierząt, do wykonywania iniekcji należy ukończyć szkołę oraz mieć zaliczony staż. Niezbędne jest posiadanie wiedzy o anatomii zwierzęcia, działań ubocznych leków i ewentualnych powikłań po ich podaniu. Nie potrafię udzielić Pani odpowiedzi czy coś się stało. Po takową proszę udać się do osoby, która wydała Pani antybiotyki do samodzielnego podawania. Jeśli jednak coś się stało, stan zwierzęcia uległ pogorszeniu może Pani zgłosić sprawę do Izby Lekarsko – Weterynaryjnej.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 29/03/2019 21:08

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.