Powiadomienia
Clear all

Agresja u kota

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Agnieszka
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, 

Od jakiegoś czasu mój 6 miesięczny kociak zaczął nad ranem w okolicach 4-5 drapać i gryźć moje stopy. Do tej pory wszystko było ok, a tu nagle taka zmiana..Niestety ale robi to dość boleśnie.Pracuje na zmiany co wiąże się z tym że w jednym tygodniu wstaje o 5 a w innym o 7-8 ale czy to może być powodem? Przed pójściem spać bawię się nim Min 30min a mimo to nad ranem mnie atakuje:(

 
Opublikowany : 13/12/2020 20:32
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Podgryzanie palców u stóp jest raczej zachętą do zabawy i do poświęcenia uwagi. Dorastające kocięta mają ogromne pokłady energii w sobie. Powinna Pani poświęcać mu w miarę możliwości więcej czasu – 30 minut zabawy na cały dzień to dość mało, chociaż słusznie wybrała Pani porę przed snem. Proszę spróbować zainteresować go zabawkami, które nie wymagają Pani obecności – niektóre koty mają wiele radości z zabawy z kongiem, prostą zabawką, która nie wymaga zaangażowania opiekuna jest włożenie smakołyków do kuli-smakuli albo do wytłaczanki po jajkach. Jeśli kot będzie uparcie interesował się Pani stopami, proszę spróbować spać w skarpetkach przez kilka dni – gdy dostęp do palców nie będzie taki łatwy, pupil może się zniechęcić. Gdy nastanie ranek, proszę zapewnić kotu zabawki, aby się nie nudził. Pocieszające jest to, że wiele kotów, w starszym wieku, śpi spokojnie przez całą noc.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 16/12/2020 16:10

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.