Powiadomienia
Clear all

Agresja terytorialna

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

witam, mam pytanie odnośnie mojej kotki, od kilku dni stała się bardzo niespokojna i przy dwóch wizytach w ciągu dwóch dni doszło do agresji wobec gości, kicia nie dała wejść do mieszkania, zaatakowała zaraz po wejściu do mieszkania. kicia ma 3 lata, jest wysterylizowana, karmiona jest karma mokra catz finefood pakietem mieszanym, ze strony zdrowotnej wszystko jest ok., dodam, że osoby które przychodziły domu były już wcześniej i kotka zachowywała się normalnie nie jest typem kota który chodzi do obcych się miziac. wygląda mi to na agresję terytorialna, ale nie wiem skąd to wynika. Miskę i kuwete ma w jednym pomieszczeniu w kuchni ale oddalone od siebie. bardzo bym prosiła o radę bo nie chciałabym ja niepotrzebnie zabierać do weta i tam szukać powodów, gdyż jest to dla niej mega stresujące.

 
Opublikowany : 20/03/2019 00:36
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Przy nagłej agresji u zwierząt dotąd spokojnych zawsze należy najpierw wykluczyć podłoże chorobowe, czyli warto byłoby udać się jednak do lekarza. Można aktualnie, niezależnie od wizyty w gabinecie, zastosować doraźnie uspokajające suplementy, na przykład w postaci kapsułek KalmVet czy też obroży PetArmor. Możliwe, że kotkę coś mocno wystraszyło i zestresowało, stąd to agresywne zachowanie. 

Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Magda Zdanowska

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 20/03/2019 20:26
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Witam,

jeśli mowa o zachowaniach terytorialnych to warto zapoznać się z nauką proksemiki, zachowanie przestrzenne dotyczy tak samo ludzi jak i zwierzaków. Powinniśmy zawsze mieć to na uwadze i zapewniać naszym pupilom odpowiednią ilość przestrzeni.

 
Opublikowany : 06/03/2023 00:02

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.