Powiadomienia
Clear all

Jak pomóc rannemu kotu, który wybrał ciche ukrycie?

Avatar photo
 Mili
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Zaprzyjaźniony, ale wolnożyjący kot został potrącony przez samochód. Zabraliśmy go do weterynarza, który stwierdził złamanie w obrębie miednicy, zalecił leki i 4 tygodnie w klatce. Niestety kot wytrzymał w niej nieco ponad dobę... przy pierwszej okazji uciekł. Znaleźliśmy go pod podłogą stodoły. Nie sięgniemy tam, kot jest cicho, czasami przemieszcza się kuśtykając. Nie reaguje na nic, co do tej pory go wabiło. Jak mu pomóc? Czy jest szansa, że wywabi go głód?

 
Opublikowany : 26/06/2020 22:10
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.

Złamania w obrębie miednicy mają dużą szansę na wygojenie bez interwencji ortopedy, jeśli nie dochodzi do przemieszczenia odłamów kości. W przypadkach, gdy odłamy się przemieszczą, szanse na pełen powrót do zdrowia i sprawności nie są zbyt duże. Kot absolutnie nie powinien się przemieszczać – klatka oznaczałaby chociaż częściowe ustabilizowanie odłamów i zabezpieczenie ich przed przemieszczaniem. W miarę możliwości, proszę spróbować mimo wszystko złapać kota i umieścić go w klatce, lub na bardzo zamkniętej przestrzeni, z zapewnieniem wszelkich warunków dogodnych do życia (kuweta, miski z wodą i jedzeniem). Proszę pamiętać o regularnym podawaniu leków przeciwbólowych – złamania powodują straszny dyskomfort, niehumanitarne jest zostawienie kota bez środków uśmierzających ból.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 30/06/2020 21:53

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.