Witam, szukam wszelkich informacji na temat możliwych przyczyn występowania drżenia u psa. Ogólnie rzecz biorąc, przypadek dotyczy 12-letniego Yorka, z dysfunkcją zastawki mitralnej (nie wiem w jakim stopniu może mieć to wpływ na wspomniany problem).
Drżenie zdarzało się już wcześniej, zanim została zdiagnozowana wspomniana zastawka, podejrzewano też wtedy tarczycę, ale hormony były w normie. Piszę bo w ostatnim czasie (od ok. tygodnia) to drżenie się jakby nasiliło. Myślałam, że może mieć to związek z fryzjerem, został ostrzyżony na krótko, i jest mu zwyczajnie zimno, ale aktualnie mamy temperatury ok. 25 stopni więc raczej to nie kwestia marznięcia. Co więcej poza tym drżeniem raczej zachowuje się normalnie, je, pije, bawi się i chodzi na spacery. Może ktoś ma jakieś pomysły skąd to się może brać?
Pozdrawiam 🙂
Dzień dobry.
Czy był oznaczany poziom elektrolitów we krwi?
Warto sprawdzić podstawowe parametry, takie jak wapń, magnez, sód i potas.
Czy drżenie występuje cały czas?
Czasami u psów małych ras dochodzi do znacznego obniżenia stężenia glukozy we krwi, wówczas warto podać do picia trochę rozpuszczonego w wodzie cukru czy miodu.
Dobrze, aby piesek dostawał 2 – 3 razy dziennie posiłki.
Ponieważ piesek jest już starszy i schorowany, niewykluczone, że drżenie ma podłoże neurologiczne, można spróbować podawać mu dodatkowo lek weterynaryjny w tabletkach - Karsivan.
Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.