Powiadomienia
Clear all

Dieta cukrzycowa dla kota

Co w Sierści Piszczy logo
Posty: 72
Ekspert
Inicjator dyskusji
 

Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Dieta cukrzycowa dla kota". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 26/09/2017 09:04
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Podaje kotowi royal canin diabetic przy 6kg podaje 40gr suchej i jedna saszetkę mokrej dziennie . Kot ma problemy skorne i matowa siersc . Co mogę mu podać na piekna sierść  i zdrowa skórę.  Czy karma i dawki są odpowiednie dla niego kota 10 letniego z cukrzycą. 

Słyszałam zeby kotowi podawac tylko karmy wysokomiesne ? ,czy to jest zdrowe? Jakie karmy są odpowiednie dla kota diabetika ?

Czy mogę podawac olej z wiesiołka?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam 

Maria

 
Opublikowany : 18/09/2020 22:41
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.

Karma weterynaryjna jest elementem terapii, jej skład może nie wydawać się do końca idealny, ani dostosowany do zapotrzebowania zwierzęcia, jednak pożywienie to ma za zadanie w określony sposób wpływać na organizm zwierzęcia. W przypadku karmy dla kotów– cukrzyków, ma ona za zadanie utrzymanie w miarę stabilnego poziomu glukozy, bez gwałtownych skoków i spadków. Dodatkowo, obniżona kaloryczność sprawia, że koty z nadwagą łatwiej zrzucają zbędne kilogramy. Co do idealnego modelu żywienia, powinna Pani zadbać przede wszystkim o stałe pory posiłków. Proszę postarać się, by odstępy między nimi były w miarę regularne. W początkowym okresie leczenia schorzenia ważne jest też wykonywanie pomiarów poziomu glukozy we krwi pupila, a na wszelki wypadek proszę mieć pod ręką roztwór glukozy lub miód, aby szybko udzielić pupilowi pomocy podczas hipoglikemii. Co do ilości pożywienia, wydaje się być odpowiednia – ważne by zmniejszyć ilość karmy suchej, przy podawaniu saszetek. Faktycznie, podawanie karmy mokrej i półwilgotnej jest zdecydowanie zdrowsze dla kota. W ten sposób „przemyca się” wodę w pożywieniu, a to (w dużym uproszczeniu) może wpływać ochronnie na nerki kota.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 23/09/2020 08:58

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.