Powiadomienia
Clear all

Gryzaki dla kota

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 AniBee
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam serdecznie,
Mam pytanie dotyczące kota i jego nawyku gryzienia.
Mam 4-letnią kotkę, która uwielbia gryźć twarde, elastyczne przedmioty. Zaczęło się niestety od kabli, więc postanowiłam dostarczyć jej jakieś zastępstwo. Niestety wszystkie szmaciane, gumowe, kauczukowe zabawki są dla niej zbyt delikatne i potrafią skończyć częściowo zjedzone, co sprawia, że martwię się o jej zdrowie. Przydałoby się coś, co może gryźć, ale jednocześnie bezpiecznie zjeść, jeśli odgryzie kawałek. W kociej ofercie na rynku nie mogę znaleźć nic odpowiedniego. Są gryzaki dla psów (typu dentastix), które mają odpowiednią konsystencję, ale nie wiem czy mogę bezpiecznie podać to kotu.
Będę wdzięczna za radę.
Pozdrawiam!

 
Opublikowany : 01/07/2018 15:43
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Faktycznie w akcesoriach dla kotów raczej nie znajdzie Pani gryzaków, a myszki, piłeczki czy zabawki interaktywne, służące do gonienia i łapania, tak jak podczas polowania.

Skoro kotka ma upodobania zbliżone do psich, czyli lubi gryźć, najbezpieczniej będzie sięgnąć po zabawki przeznaczone dla psów.

Dentastix jest przeznaczony do żucia i zjadania przez psy, nie ma przeciwwskazań do pododawania go kotu. Czy była Pani kontrolnie u lekarza weterynarii w celu obejrzenia jamy ustnej kotki?

Może zachowanie nie wynika z nawyków behawioralnych, a nieprawidłowości w obrębie zębów czy dziąseł?

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 02/07/2018 18:11
Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 AniBee
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dziękuję uprzejmie za odpowiedź. U weterynarza z tą konkretną sprawą nie byłam, ale przy ostatniej wizycie lekarz nie zauważył nieprawidłowości. Ja też nie widzę by dziąsła były zaognione czy zęby pokryte kamieniem... Jednak przy kolejnej wizycie na pewno o to zapytam.
Pozdrawiam serdecznie!

 
Opublikowany : 02/07/2018 18:59
Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Wojtek
Nowy forumowicz Gość
 

Dzień dobry,

W kocich akcesoriach można znaleźć gryzaki przeznaczone właśnie dla kotów. Nie wiem skąd przekonanie, że takowych nie ma i trzeba je zastępować tymi dla psów. 

Pozdrawiam

Wojtek

 
Opublikowany : 24/02/2020 08:41

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.