Powiadomienia
Clear all

Kot nie chce jeść

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Ostatnimi dniami mój kot który zawsze uwielbiał jest i mógłby to cały czas robić przestał zjadać jedzenie z miski zaczęło się to jakoś z miesiąc temu, nie da się jej dogodzić, daje jej wiele rodzajów karm i nic a nic. Weterynarz nic nie zdiagnozował. Zawsze gdy widzi że zbliżam się do miejsca z karmami z euforią do mnie bieganie a gdy nałożę to tylko powącha i idzie do mnie jakby nic w misce nie było. Problem jest też taki że gdy idę do pokoju siostry z nią to tą samą markę karmy zjada jej z miski w mgnieniu oka. Problem dotyczy mokrej karmy, suchej nigdy nie lubiła więc jej nie dawałem. Co mogę zrobić żeby zacząła znów chociaż trochę lepiej jeść. Dodam że nie raz próbowałem jakieś witamy bądź dodatki zachęcające do karmy jej dawać i bez rezultatów. To samo tyczy się smakołyków  

 
Opublikowany : 20/12/2021 21:13
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 766
Zaufany użytkownik
 

Dzień dobry.
W przypadku braku apetytu u kota, warto najpierw upewnić się, czy kotu nic nie dolega. Niechęć do jedzenia może być objawem problemów stomatologicznych, bolesność w jamie ustnej skutecznie utrudnia prawidłowe przyjmowanie posiłków, każdy kęs sprawia ból. Również schorzenia ogólnostytemowe mogą wpływać na apetyt – niewydolność wątroby, przewlekłe zapalenie trzustkimocznicazapalenie jelit, także wpływają na apetyt kota. Jeśli wszystkie przyczyny zostaną wykluczone, warto przyjrzeć się, co dokładnie pupil je – nie każda karma jest smaczna, nie każdą chętnie zje wybredny kot. Przede wszystkim karma powinna być świeża, nie powinna zalegać w misce, lub być długo przechowywana w lodówce, traci wtedy swoje walory zapachowe. Zazwyczaj im lepsza jakościowo karma, tym koty mniej chętnie ją jedzą, warto się wtedy uzbroić w cierpliwość i dać pupilowi dzień na przekonanie się do nowego pożywienia. Czasami problem leży w położeniu misek – może znajdują się w mało ustronnym miejscu, w którym kot nie czuje się komfortowo. Miski nie powinny być metalowe (mogą wchodzić w reakcje z karmą, nadając metaliczny posmak), ani plastikowe. Mam nadzieję, że uda się ustalić, co zaburza apetyt Pańskiemu kotu.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/12/2021 21:38

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.