Powiadomienia
Clear all

[Przyklejony] Przeczytaj zanim dodasz temat

Avatar of co w sierści piszczy
Zaufany forumowicz Administrator
Inicjator dyskusji
 

 Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Choroba Cushinga". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 26/09/2017 06:48
Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 ALINA
Nowy forumowicz Gość
 

Witam bardzo proszę o podpowiedz co robić z moim psiakiem. 10 letni golden - objawy wzmożona ilość oddawania stolca, stolec nie biegunkowy ale pies wypróżnia się nawet 5 - 6 razy w ciągu dnia, chudnie w oczach , od niedzieli na antybiotyku jest trochę lepiej, według mnie więcej pije i więcej je tak jakby miał ciągłe poczucie głodu. Badania pasożyty giorgia i inne badania ok, Ważne - jest też jakby słabszy mięśniowo jeszcze 2 tyg temu wskakiwał do bagażnika teraz już nie zawsze da radę tak jakby sztywniejsze kończyny tylne, ale to może moja schiza bo obserwuję go na każdym kroku czy wszystko ok . Sierści mniej choć tragedii nie ma. Z badań wyszedł wysoki cholesterol i tarczyca na tarczycę dostaje leki po miesiącu podawania jest poprawa cholesterol troszkę spadł ale pies nadal traci na wadze tak jakby tkanki mięśniowej ubywa oczodoły zapadnięte. Moje pytanie czy to może być choroba cushinga jeśli pies chudnie. Czy może trzustka albo jeszcze coś innego. Nie mam pojecia na co go badać w poniedziałek oddajemy 3 próbki moczu do badania pod względem coushinga boję się jednak że nim my znajdziemy diagnozę pies osłabnie. Karmiony jest teraz karmą puszki Royal Canin Gastro intestinal oraz karma Royal o zmniejszonej zawartości tłuszczu również ta weterynaryjna. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi może ktoś miał podobne problemy z goldenkiem lub labladorkiem. Z góry bardzo dziękuję

 
Opublikowany : 24/09/2020 10:47
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Z pewnością należy sprawdzić, czy pies nie cierpi z powodu zapalenia trzustki, co prawda objawy, jakie Pani opisuje, można przypisać do wielu innych schorzeń, jednak mogą one również świadczyć także i o zapaleniu trzustki. W tym celu należy wykonać oznaczenie lipazy DGGR lub test CPL, podwyższenie tych parametrów będzie stanowiło potwierdzenie rozpoznania. Spadek jakości okrywy włosowej może być związany z niedoczynnością tarczycy, jednak biegunka i spadek masy ciała zdecydowanie nie są z nią powiązane, przyczyna musi leżeć gdzieś indziej. Rozumiem, że pies miał wykonane badanie USG? Nie ma żadnych odchyleń od norm w grubości ściany jelit, ani zaburzeń w obrębie wątroby? Do czasu ustalenia przyczyny złego samopoczucia Pani pupila, proszę zachować lekkostrawną dietę (czyli karma, którą już Pani podaje), proszę nie podawać żadnych przysmaków ani ludzkich przekąsek. Proszę zapewnić stały dostęp do świeżej wody oraz umożliwić oddawanie kału tak często, jak pies tego potrzebuje.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 26/09/2020 11:28

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.